Najmniejszy i najlżejszy na świecie zestaw VR

Najmniejszy i najlżejszy na świecie zestaw VR

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z wirtualną rzeczywistością, postaw na gogle, które są jak najbardziej komfortowe i kompaktowe. Firma Bigscreen, właściciel platformy do wirtualnej rzeczywistości (od w 2016 roku zgromadzono ponad 6 milionów użytkowników), zadebiutowała właśnie ze swoim pierwszym zestawem VR, który może być obecnie najciekawszą propozycją na rynku.

Wyzwaniem dla firmy było stworzenie gogli, które nie będą tak duże i nieporęczne, jak wiele modeli produkowanych przez konkurencję. Model od Bigscreen Beyond jest obecnie najlżejszym i najmniejszym zestawem VR, ważącym zaledwie 15 gramów! jeśli chodzi o wymiary ma ok. 13 cm długości i w najcieńszych miejscu mają zaledwie 25 mm szerokości. Co więcej, okulary dostosowują się do twarzy użytkownika - za pomocą czujnika TrueDepth i skanowania 3D (funkcja dostępna w aplikacji na telefon) mierzy kształt twarzy i odległość między źrenicami.

Oczywiście warte odnotowania są również zalety związane z generowanym obrazem - w goglach znajdziemy mikrowyświetlacze OLED 5K i zaawansowaną optykę zapewniającą nienaganną przejrzystość. Częstotliwość odświeżania obrazy wynosi 90 Hz.

Okulary VR Bigscreen Beyond kosztują 999 dolarów.

 

tekst: A.R.

sznyt tygodnia

najnowsze