Wspólna kolekcja Patta x Tommy – hołd dla hip-hopowej kultury Nowego Jorku

Wspólna kolekcja Patta x Tommy - hołd dla hip-hopowej kultury Nowego Jorku

Tommy Hilfiger oraz amsterdamska marka streatwearowa Patta zapowiadają premierę drugiej odsłony ich współpracy. Z Nowym Jorkiem jako nieskończonym źródłem inspiracji, kapsułowa kolekcja PattaXTommy budzi ducha hip-hopu lat 90. i podkreśla streetwearowe korzenie marek.

Wspólna kapsułowa kolekcja jest nową interpretacją klasycznego stylu hip-hopu lat 90. Ponadczasowe elementy stylu preppy otrzymały nowy, luźniejszy fason, a logo Patta i emblemat Tommy'ego zostały złączone i umieszczone na koszulkach oraz bluzach z kapturem. Kurtkę typu college ozdobiono dodatkową grafiką, która przywołuje rok 1993 – kluczowy moment w historii hip-hopu. Charakterystyczne żywe kolory Tommy'ego mieszają się z łagodniejszymi odcieniami, inspirowanymi przez Patta. Kapsułowa kolekcja PattaXTommy składa się z 18 unisexowych produktów produktów, które tworzą nowoczesną streetwearową garderobę w nowojorskim stylu lat 90.

W kampanii kolekcji wystąpili pochodzący z Nowego Jorku artyści Wiki (@wikset) i Mike (@mikelikesrap) – twórcy, którzy reprezentują współczesny renesans hip-hopu. Duet nagrał oryginalny utwór zatytułowany „One More”, którego współtwórcą został znany producent muzyczny The Alchemist (@alanthechemist). Na limitowanym dwunastocalowym winylu znalazły się różne miksy utworu – w tym wersje o czystym, surowym lub instrumentalnym brzmieniu – a także dwa dodatkowe solowe utwory Mike'a i Wikiego.

Uzupełnieniem utworu będzie teledysk, stworzony przez reżysera Nicholasa Stafforda Briggsa i fotografa Quila Lemonsa. Akcja klipu rozgrywa się w Nowym Jorku – miejscu narodzin hip-hopu – a kadry są hołdem dla kultury tego miasta i jej wpływu na cały świat.

Kolekcja PattaXTommy będzie dostępna na stronie pattaxtommy.com i w sklepach Patta Chapter od 2 grudnia oraz u wybranych sprzedawców na całym świecie od 9 grudnia 2022 r.

źródło: materiały prasowe