Oto najdroższy na świecie iPhone wyposażony w… zegarek marki Rolex

Oto najdroższy na świecie iPhone wyposażony w... zegarek marki Rolex

Smartfon pokryty złotem i wyposażony w luksusowego Rolexa wysadzanego diamentami? Tak wymyślny gadżet w cenie 677 tys. zł mógł powstać tylko spod ręki rzemieślników Caviar.

iPhone 14 Pro (Max) Daytona to kolejny projekt marki, która słynie z designerskich smartfonów i akcesoriów na zamówienie, tworzonych ręcznie z luksusowych materiałów. Na swoim koncie Caviar ma już case'a inspirowanego jajkami Fabergé czy też kolekcję „Grand Complications Skeleton”, która przekształca iPhone'y XS i XS Max w wysokiej klasy mechaniczne zegarki.

Najnowszy iPhone również doczekał się wyjątkowej oprawy. Projekt został zainspirowany superszybkim samochodem Blue Bird Malcolma Campbella – kierowcy wyścigowego, który pomógł zaprojektować pierwsze zegarki z linii Daytona szwajcarskiej marki. Na rewersie smartfona znalazł się więc złoty Rolex Cosmograph Daytona z 8 diamentami.

Nad zegarkiem widnieją trzy mniejsze tarcze odlane z 18-karatowego złota, które przypominają prędkościomierz oraz wskaźniki oleju i paliwa. Na dole obudowy zamontowano ruchome złote przełączniki, które pełnią jedynie funkcję ozdobną. Tworzą one obraz deski rozdzielczej supersamochodu, który zapoczątkował słynną kolekcję Rolex Daytona.

Zegarek, jak i dekoracyjne wstawki są osadzone na tytanowej obudowie z powłoką PVD używaną przez firmę Rolex do tworzenia czarnych tarcz, kopert i bransolet. Case otaczają eleganckie elementy wykonane z 14-karatowego złota.

Choć złoty iPhone 14 to wyjątkowo nieporęczne urządzenie, z pewnością przyciągnie uwagę kolekcjonerów. To edycja mocno limitowana – na świecie dostępne są jedynie 3 złote iPhone’y wyposażone w Rolexa. Cena początkowa gadżetu to 133 670 dolarów.

m.k., fot. caviar.global

sznyt tygodnia

najnowsze