Glenfiddich odsłania Time Reimagined – kolekcję 50, 40 i 30-letnich whisky

Glenfiddich odsłania Time Reimagined – kolekcję 50, 40 i 30-letnich whisky

Glenfiddich zapowiada kolekcję Time Reimagined. Ten niezwykły zbiór wiekowych i ekskluzywnych whisky typu single malt stanowi najlepszą z możliwych ekspresję czasu, a zarazem doskonałą reprezentację charakterystycznego stylu destylarni Glenfiddich. Każda whisky powstała wskutek powolnego upływu czasu, a prezentuje się w wyjątkowym opakowaniu, które jest dziełem sztuki wykonanym na specjalne zamówienie. 

Kolekcja Time Reimagined składa się z trzech nadzwyczajnych whisky typu single malt, a każda z nich zdołała uchwycić kawałek historii. Whisky dojrzewały przez dekady, rozwijając rzadko spotykane bogactwo i głębię smaku. Najrzadszym okazem tej wysoce pożądanej kolekcji jest whisky 50 Year Old, dzięki której udało się w zachwycający sposób uchwycić czas równoległy (Simultaneous Time). Z kolei 40 Year Old reprezentuje kumulatywność czasu (Cumulative Time) – zawiera różne warstwy nagromadzonych aromatów dzięki procesowi starzenia i mieszania kilku rodzajów whisky z poprzednich edycji.

Dopełnieniem kolekcji jest whisky 30 Year Old, będąca ucieleśnieniem zawieszonego czasu (Suspended Time). Chodzi o ten moment, gdy Malt Master (Mistrz Destylacji) podejmuje decyzję o zakończeniu procesu starzenia whisky, bo destylat jest już wystarczająco dojrzały. Efektowne opakowanie zewnętrzne stworzone dla wszystkich trzech whisky wizualnie dekonstruuje i wciela w życie wspomniane reprezentacje czasu w spektakularnej formie. Opakowanie opowiada historię każdego czasu dzięki nieszablonowej, rewolucyjnej technice designu.

Event launchujący TIME Re:Imagined

W ramach promocji TIME:Reimagined marka Glenfiddich zorganizowała 21 października wyjątkowy event prezentujący nową serię whisky na polskim rynku. W ramach spotkania odbył się tasting 30 i 40 letniej odmiany whisky dla zaproszonych gości, a całość wzbogacona była o projekcję prac audiowizualnych japońskiego artysty – Ryoichi Kurokawy. Specjalnie na potrzeby wydarzenia przygotowane przez artystę kreacje filmowe zostały dostosowane do unikatowego ekranu sferycznego o średnicy 16 metrów. 

źródło: materiały prasowe