Electronic Arts udostępni grę The Sims 4 za darmo

Electronic Arts udostępni grę The Sims 4 za darmo

Czwarta część kultowej gry symulacyjnej The Sims zostanie udostępniona w wersji free-to-play. Fani na całym świecie będą mogli pokierować życiem swoich wirtualnych bohaterów za darmo już w październiku tego roku.

The Sims to niewątpliwie jedna z najpopularniejszych serii jednoosobowych gier komputerowych. Pierwsza część, wyprodukowana ponad dwie dekady temu, została sprzedana w nakładzie 16 mln egzemplarzy. Słynny symulator życia szybko zdołał przeniknąć do popkultury, czego przykładem są chociażby kampanie i kolekcje ubrań znanych marek inspirowane grą.

Po ośmiu latach od premiery 4. części, producent gry postanowił udostępnić podstawową wersję The Sims 4 za darmo. Fani będą mogli korzystać z licznych dodatków po dokonaniu mikropłatności.

Zespół EA zapowiada, że więcej szczegółów na temat nowości w grze pojawi się podczas specjalnej transmisji 18 października. Wydarzenie będzie można oglądać na YouTube oraz Twitchu o godzinie 19:00.

– Nasz zespół jeszcze bardziej poświęci się tworzeniu nowych, znaczących doświadczeń w The Sims 4 dla naszych graczy. Dzięki temu w przyszłości pojawią się nowe Pakiety, Kolekcje oraz zestawy Sims Delivery Express. Kolejnymi informacjami na temat naszych planów podzielimy się podczas specjalnej transmisji – zapowiada zespół EA.

Dla graczy, którzy już zakupili płatną wersję gry, Electronic Arts przygotowało prezent – darmowy dodatek „Desert Luxe Kit”.

Darmowa gra będzie dostępna już od 18 października br. Fani będa mogli pobrać ją zarówno na PC,  jak i na konsole PS5, PS4, Xbox Series X/S i Xbox One.

m.k., fot. www.ea.com/pl

sznyt tygodnia

najnowsze