Powrót trendu retrofuture w motoryzacji? Hyundai N Vision 74 udowadnia, że to dobry pomysł

Powrót trendu retrofuture w motoryzacji? Hyundai N Vision 74 udowadnia, że to dobry pomysł

To nie pojazd z gry komputerowej, a nowy projekt marki Hyundai, która swoją wodorową technologię ubrała w retrofuturystyczne szaty. Zobaczcie, jak prezentuje się niecodzienny model, jakim jest Hyundai N Vision 74.

Kanciaste formy, dużo elektroniki, a jednocześnie sentymentalny powrót do przeszłości. To wszystko udało się zawrzeć w nowym projekcie koreańskiej marki Hyundai, która zaprezentowała model N Vision 74. Uwaga - to nie tylko koncept, który zostanie wciągnięty do fabuły gry komputerowej... ale realne auto, które pojawi się na ulicach. Co o nim wiemy?

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że Hyundai N Vision 74 to tak naprawdę platforma testowa dla technologii wodorowej - koreański producent chce dopracować ten element, ale jednocześnie postanowił zaskoczyć stylistyką karoserii testowego auta.

Samochód swoją estetyką nawiązuje do modelu Pony z 1974 roku. Pod maską kryją się dwa silniki elektryczne ulokowane na tylnej osi - oba oferują łącznie aż 680 KM mocy i 900 Nm momentu obrotowego.

fot. Hyundai

Producent opracowuje nowy system napędu - chodzi o ogniwa paliwowe i klasyczny akumulator. Dzięki takiemu połączeniu inżynierowie stworzyli doskonalszy system chłodzenia, bez konieczności zrezygnowania z większej mocy.

Zasięg też robi wrażenie Hyundai N Vision 74 ma gwarantować 600 kilometrów zasięgu na jednym tankowaniu.

fot. Hyundai

Auto zostanie wyprodukowane, ale... nie trafi na rynek. Producent wypuści kilka modeli, które będą testowane i poddawane odpowiednim próbom.

fot. Hyundai
fot. Hyundai
fot. Hyundai
fot. Hyundai
fot. Hyundai
fot. Hyundai
fot. Hyunda
tekst: A.R.

sznyt tygodnia

najnowsze