PUMA TRC Blaze The Triangle – powrót do lat 90. w sportowym stylu

PUMA TRC Blaze The Triangle - powrót do lat 90. w sportowym stylu

Powrót na modę z lat 90. nie przemija - wciąż chętnie wracamy do ubrań, które przypominają nam ten szalony okres w historii. Spodnie z wysokim stanem, skórzane płaszcze, ortalionowe kurtki i chociażby spodenki-kolarki - to tylko niektóre z elementów garderoby, które dziś wróciły do naszych szaf. A co z butami? PUMA ma tu dla nas sportową propozycję - model sneakersów TRC Blaze The Triangle, czyli nowoczesne obuwie w wydaniu retro. 

Oprócz drewnianych chodaków i klapków na platformie, w latach 90. królowało także sportowe obuwie - to właśnie w tych latach powstało wiele modeli, które dziś nazywamy mianem "klasyków" i które wciąż są produkowane przez kultowe marki. To, co często łączyło te modele, to mocny kolor - ten element do dziś jest wykorzystywany przez współczesnych projektantów sneakersów.

fot. Sznyt

Taki model ma swoim portfolio również marka PUMA, która przed laty wypuściła na rynek buty pod nazwą Trinomic - były one wówczas zapowiedzią nowej ery technologii sneakersów. Sportowy projekt opierał się na 3 głównych założeniach - miał gwarantować odpowiednią amortyzację dla stopy, elastyczność i stabilność. I to czuć - buty mają bardzo lekką i wygodną podeszwą o podwójnej gęstości.

Trzy dekady później powstał model nawiązujący do legendy, czyli model TRC Blaze. Zostały typowe dla lat 90. kolory i dodatki, które dodają klimatu, ale całość wpisuje się już zupełnie we współczesną modę.

fot. Sznyt

Nowa odsłona Trinomic to przede wszystkim sportowa cholewka z siateczki, która została zderzona z zamszowymi nakładkami i elementami z lycry i TPU. Całość tworzy grubą, nowoczesną sylwetkę w bardzo ciekawej kolorystyce, której nie powstydziłby się żaden trendsetter z lat 90. Na czarno-szarym tle (cholewce) pojawia się odcień łamanego fioletu, który łączy się z czerwonymi przeszyciami i akcentami mocnej zieleni.

Ciekawym smaczkiem są gumowe uchwyty na języku, dzięki którym łatwiej wsuwa się buty na stopy.

fot. Sznyt

TRC Blaze The Triangle to połączenie komfortu, wynikającego ze sportowego modelu, i stylu retro-future. Czy można sobie wyobrazić lepsze sneakersy w tym sezonie? Naszym zdaniem prezentują się obłędnie w miejskiej scenerii.

fot. Sznyt
fot. Sznyt
fot. Sznyt
tekst: A.R.

sznyt tygodnia

najnowsze