Zjawiskowa Ana de Armas w wyczekiwanym filmie o Marilyn Monroe

Zjawiskowa Ana de Armas w wyczekiwanym filmie o Marilyn Monroe

Film „Blonde” („Blondynka”) jest oparty na nagrodzonej Pulitzerem książce James Carol Oates. W tytułowej roli wystąpi kubańska aktorka Ana de Armas. Kiedy i gdzie będziemy mogli zobaczyć obraz przedstawiający historię Marilyn Monroe?

„Blondynka” James Carol Oates to książka nie będąca klasyczną biografią, ale intymnym portretem Normy Jeane Baker. Teraz ta niesamowita historia ujrzy światło dzienne w postaci filmu wyreżyserowanego przez Andrew Dominika, który jest twórcą takich tytułów jak „Chopper” (2000), „Zabójstwo Jessy’ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda”(2007) oraz głośnego „Zabić, jak to łatwo powiedzieć” (2012).

– To zaskakująca, genialna, bardzo niepokojąca i [być może najbardziej zaskakująca], totalnie „feministyczna” interpretacja… Nie jestem pena, czy jakikolwiek inny reżyser płci męskiej kiedykolwiek zrobił coś podobnego – napisała na Twitterze autorka książki, James Carol Oates.

Już teraz w sieci można zobaczyć trailer z przejmującą sceną z filmu. Widzimy w niej ucharakteryzowaną na Marilyn aktorkę Anę de Armas, która wydaje się być stworzona do tej roli. Co ciekawe, w rolę Marilyn Monroe początkowo miała się wcielić Naomi Watts, a następnie Jessica Chastain, jednak obie porzuciły projekt.

Obraz Dominika jest produkowany przez Netfliksa i na tej platformie będziemy mogli zobaczyć go jesienią (23 września 2022). Co ciekawe, film otrzymał od Motion Pictures Association najbardziej rygorystyczną kategorię wiekową NC-17, co oznacza, że możemy się spodziewać scen zawierających brutalność, przemoc, wątki erotyczne lub inne treści nieodpowiednie dla niepełnoletnich widzów.

tekst: A.R

sznyt tygodnia

najnowsze