Alfa Romeo GT Restomod – piękna interpretacja kultowej Giulii z lat 60.

Alfa Romeo GT Restomod - piękna interpretacja kultowej Giulii z lat 60.

Firma Emilia Auto ogłosiła plany zbudowania klasycznej Alfy Romeo GT Restomod. Dziś możemy zobaczyć projekt tego wyjątkowego auta, które zostanie wyposażone w układ napędowy z Giulii Quadrifoglio.

Świat motoryzacji cały czas nas czymś zaskakuje – czasem zachwycamy się nowymi modelami, które wychodzą właśnie na rynek, a innym razem planami konceptami samochodowymi. Tym razem nasze serce mocniej zabiło do nowoczesnej interpretacji kultowej Giulii GT Coupe z lat 60. i 70., której zamierza się podjąć mała firma Emilia Auto. Jak widzimy na wizualizacjach, auto przeszło mały wizualny lifting, ale tylko po to, aby sprostać wymaganiom wynikającym z większej mocy silnika.

fot. materiały prasowe

Alfy Romeo GT Restomod, bo tak się będzie nazywać nowy model, będzie dłuższy od pierwowzoru o 40 mm, aby móc zmieścić intercoolery. Projektanci postawili na duże wloty powietrza z przodu pojazdu, dzięki czemu mamy układ chłodzenia zarówno układu napędowego, jak i hamulcowego. Większe otwory w kołach również mają wspomóc w zarządzaniu temperaturą w hamulcach. Lampy do oświetlania drogi zamieniono na współczesne LED-y.

fot. materiały prasowe

Tyle o zmianach w wyposażeniu, a co z wyglądem?

Sama maska auta jest odwzorowaniem designu Alfy z dawnych lat - o tym, że jest to zupełnie nowoczesny model dowiadujemy się dopiero wsiadając do środka. Wnętrze skrywa m.in. 8,8-calowy ekran systemu multiedialnego na konsoli środkowej oraz panel klimatyzacji.

fot. materiały prasowe

Firma już odnotowała pierwsze zamówienia na "nową-starą" Alfę. Auto ma kosztować 400 tys. 000 euro, ale klient będzie miał duży wpływ na ostateczny wygląd tego auta na etapie customizacji.

tekst: A.R

sznyt tygodnia

najnowsze