Johnnie Walker wypuszcza 48-letnią szkocką whisky oraz kolekcję NFT

Johnnie Walker wypuszcza 48-letnią szkocką whisky oraz kolekcję NFT

Johnnie Walker prezentuje trzecią odsłonę serii Masters of Flavour – 48-letnią  szkocką whisky zamkniętą w kryształowej karafce. Przy zakupie alkoholu nabywca otrzymuje wyjątkowy projekt graficzny w formie niewymienialnego tokena.

– W Johnnie Walker zawsze stawiamy sobie wyzwania, aby tworzyć wyjątkowe doświadczenia, którymi ludzie mogą się cieszyć i którymi mogą się angażować na całym świecie. Ta innowacyjna współpraca z BlockBar zapewnia coś naprawdę wyjątkowego dla miłośników i kolekcjonerów whisky na całym świecie – powiedziała Julie Bramham, globalna dyrektor marki Johnnie Walker.

Siedmiu koneserów whisky będzie mogło zdobyć wyjątkowy egzemplarz Johnnie Walker Masters of Flavour NFT. Wyceniony na 35 tys. dolarów trunek obiecuje bogaty i przydymiony aromat „przypominający wodorosty i słone powietrze”, który prowadzi do smaku owoców, delikatnej przyprawy i słodkiej toffi.

Jak podaje Emma Walker, master blender w Johnnie Walker, w stworzenie zielonej butelki zaangażowano ponad 30 rzemieślników. Karafki zostały starannie wypolerowane, aby odsłonić blask kryształu, a następnie na każdej z nich został wygrawerowany indywidualny numer oraz logo marki.

Johnnie Walker nawiązał współpracę z Block Bar, aby nabywcom alkoholu zaoferować dostęp do wyjątkowych grafik NFT. Cyfrowe projekty zostały stworzone przez artystę Kode Abdo, znanego również jako BossLogic.

– Z dumą prezentuję tę jedyną w swoim rodzaju kolekcję siedmiu wyjątkowych dzieł sztuki. Każdy egzemplarz to celebracja życia, w połączeniu z siedmioma rzadkimi butelkami 48-letnich szkockich whisky. To siedem skarbów zarezerwowanych tylko dla najbardziej godnych koneserów – powiedział Kode Abdo.

Na szczęśliwców, którzy zakupią luksusowy alkohol i przypisany do niego NFT, czeka także trzydniowy wyjazd do Edynburga w Szkocji. Podczas wycieczki goście zostaną zaproszeni do lepszego poznania w historii marki poprzez zwiedzenie destylarni Glenkinchie czy archiwum marki. Miłośnicy whisky wezmą także udział w ekskluzywnej degustacji rzadkich i kolekcjonerskich trunków z prywatnej kolekcji.

NFT Johnnie Walker Masters of Flavour będzie można kupić 31 maja 2022 r. na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”.

Zobacz też: Johnnie Walker wprowadził do sprzedaży whisky w papierowych butelkach.

m.k., fot. blockbar.com

sznyt tygodnia

najnowsze