Ferrari Daytona SP3 w wersji LEGO. Model robi wrażenie

Ferrari Daytona SP3 w wersji LEGO. Model robi wrażenie

Miłośnicy supersamochodów mogą teraz zasiąść za kierownicą najnowszego arcydzieła Ferrari w nowym zestawie LEGO Technic Ferrari Daytona SP3. Model składający się z 3778 elementów jest pełen detali i funkcji, które ucieleśniają kunszt inżynierski oraz elegancki design tej niezrównanej sportowej wyścigówki.

Aby uchwycić ducha wyścigów, który jest sercem marki Ferrari, nowy model LEGO Technic w skali 1:8 posiada 8-biegową sekwencyjną skrzynię biegów ze skrzynią łopatkową, silnik V12 z ruchomymi tłokami i efektowne srebrne lakierowane felgi. Fani mogą jeszcze lepiej poczuć sportowe emocje odtwarzając ten elegancki wygląd i smukłą aerodynamikę Ferrari Daytona SP3 podczas budowania tego modelu.

Dzięki parze otwieranych drzwi motylkowych budujący może odsłonić luksusowe wnętrze z doskonale odtworzonym kokpitem i logotypem marki. To czwarty model z serii LEGO Technic Ultimate Car Concept. Model po złożeniu ma ponad 14 cm wysokości, 59 cm długości i 25 cm szerokości. Dumni właściciele mogą lepiej poznać konstrukcję swojego Ferrari wchodząc na stronę www.LEGO.com/Ferrari-Daytona-SP3, gdzie znajdą ekskluzywne materiały.

Niels B. Christiansen, dyrektor generalny grupy LEGO, tak opowiada o produkcie: "Ten model jest świadectwem dążenia do doskonałości, które leży u podstaw etosu Ferrari i Grupy LEGO. W projekcie nie pominięto żadnego szczegółu, a ja, jako osoba z wykształceniem inżynierskim, jestem zdumiony dbałością o szczegóły i precyzją wykonania modelu w tak małej skali. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy współpracować z Ferrari i pomóc fanom w spełnieniu ich marzeń o zbudowaniu tego wyjątkowego przykładu wyścigowej doskonałości."

Zestaw LEGO Technic Ferrari Daytona SP3 będzie dostępny od 1 czerwca 2022 r. wyłącznie w sklepach LEGO, a w pozostałych punktach sprzedaży pojawi się od 1 sierpnia br.

źródło: materiały prasowe