Atmosfera największych wyścigów kolarskich z nową serią zegarków Tissot T-Race Cycling

Atmosfera największych wyścigów kolarskich z nową serią zegarków Tissot T-Race Cycling

Nowa kolekcja zegarków Tissot T-Race Cycling obejmuje trzy modele inspirowane największymi wyścigami kolarskimi świata – Tour de France, Vuelta a España i startującym dzisiaj Giro d’Italia. Z tyłu kopert wygrawerowane są logotypy wyścigów, a ich kolor (żółty dla Tour de France, różowy dla Giro i czerwony dla Vuelty) zdobią sekundniki i koronki zegarków. Marka Tissot jest partnerem i Oficjalnym Chronometrażystą wszystkich trzech legendarnych wyścigów.

Nowa edycja zegarków Tissot T-Race Cycling wprowadzona w tym roku wygląda bardziej klasycznie niż poprzednie edycje modelu T-Race, ale również jest inspirowana sportem. Zegarki łączą w sobie szwajcarską precyzję i niezawodność z klasycznym designem nawiązującym do kolarstwa. Przyciski przypominają dźwignie hamulca, a wskazówki wyglądają jak szprychy kół. Koperta przywodzi na myśl lekką ramę roweru wyścigowego, a design tarczy – szosę. Gumowy pasek wykonano z perforowanej skóry przypominającej uchwyty roweru. Charakterystycznym elementem jest wskazówka sekundowa, która wykończona jest symbolem roweru szosowego. 

Inspiracją dla nowej serii Tissot T-Race Cycling jest również Primož Roglič, trzykrotny zwycięzca wyścigu Vuelta a España, mistrz olimpijski, zdobywca drugiego miejsca w Tour de France z 2020 roku, a także ambasador marki Tissot. 

Kolarstwo jest jednym ze sportów, w którym marka zegarmistrzowska jest obecna od 50 lat. Tissot, dumny ze szwajcarskich korzeni, wzmocnił swoje zaangażowanie rozpoczynając w 1995 roku współpracę z Międzynarodową Unią Kolarską (UCI). 

Od tego czasu Tissot jest również Oficjalnym Chronometrażystą Mistrzostw Świata w kolarstwie szosowym, górskim i BMX oraz Pucharu Świata w kolarstwie torowym organizowanym przez UCI. W 2020 roku Tissot został pierwszym w historii szwajcarskim producentem zegarków, który został Oficjalnym Chronometrażystą trzech najważniejszych i najbardziej prestiżowych wyścigów kolarskich świata - Tour de France, Vuelta a España oraz Giro d’Italia. Tissot jest obecnie zaangażowany w największe imprezy kolarskie organizowane przez ASO, ale jest także obecny w Wyścigu dookoła Szwajcarii. Oprócz pełnienia roli Oficjalnego Chronometrażysty, Tissot opracowuje co roku Oficjalne Zegarki, aby uhonorować poszczególnych partnerów. 

Zegarek kosztuje 2850 zł

Więcej informacji o Tissot T-Race Cycling Giro d’Italia znajduje się tutaj: https://www.tissotwatches.com/pl-pl/t1354173705101.html 

źródło: materiały prasowe