Ducati przedstawia limitowaną edycję motocykli XDiavel Nera

Ducati przedstawia limitowaną edycję motocykli XDiavel Nera

Ducati połączyło siły z włoską firmą Potrona Frau, tworząc limitowaną edycję 500 sztuk XDiavel Nera. Motocykl został zaprezentowany w siódmym odcinku serii Ducati World Première 2022, czyli wydarzenia online prezentującego najnowsze modele producenta na bieżący rok.

Nowy model Ducati charakteryzuje się przenikającymi się, błyszczącymi i matowymi elementami w głębokiej czerni. Efekt został uzyskany dzięki specjalnemu malowaniu „Black on Black”. Pośród czarnych elementów wyróżniają się zaciski hamulcowe czy pokrywy zaworowe silnika w kolorze Ducati Red.

XDiavel Nera to owoc współpracy Ducati i Poltrona Frau – producenta mebli, specjalizującego się w tworzeniu skórzanych siedzisk do wnętrz i motoryzacji. Jak twierdzą producenci, XDiavel Nera to połączenie pasji do designu, tradycji rzemieślniczej oraz nowych technologii innowacji.

Motocykl został wyposażony w charakterystyczne siedzenie pokryte miękką skórą Pelle Frau. Kanapa dostępna jest w pięciu różnych kolorach – Siam Red, Steel Blue, Cemento, India i Selva.

Do nowych nabywców XDiavel Nera trafi także ekskluzywne etui na kluczyk oraz na dokumenty wykonane z materiału Pelle Frau w kolorze dobranym do skórzanego siedzenia.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy wykonanej wspólnie z Ducati przy XDiavel Nera. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tego w 100% włoskiego projektu, który zafascynował nas od samego początku i dał nam możliwość po raz kolejny zademonstrować nasze know-how i zdolność do projektowania, łącząc innowacyjność i kunszt – powiedział Giovanni Maiolo, dyrektor działu Interiors in Motion w Poltrona Frau.

Zobacz też: Ducati Scrambler pokryty miedzianą folią nabiera charakteru

m.k., fot. ducatipolska.pl

sznyt tygodnia

najnowsze