Wiosenna odsłona najpopularniejszych schodów w stolicy

Wiosenna odsłona najpopularniejszych schodów w stolicy

Architektura Browarów Warszawskich przyciąga jak magnes, a wisienką na wizualnym torcie są najbardziej fotogeniczne i kolorowe schody w Warszawie, które od października ubiegłego roku kradną obiektywy warszawiaków i turystów. 25 marca premiery doczekała się już trzecia odsłona słynnych schodów. Za najnowszy projekt odpowiada jedyny w swoim rodzaju Jan Kallwejt, który przedstawił wiosenny charakter Browarów w charakterystycznym dla siebie stylu!

50 metrowe schody inspiracją dla najlepszych artystów

Jako pierwszy wyzwanie podjął Dawid Ryski, który twórczo oddał charakter nowego miejsca w samym sercu warszawskiej Woli. W niesztampowy sposób pokazał wielość możliwości i atrakcji, które czekają na wszystkich gości. To właśnie jego grafika sprawiła, że media społecznościowe aż wrzały od relacji i zdjęć na tle kolorowych schodów. Kolejne artystyczne wyzwanie podjął ilustrator - Michał Loba, który w charakterystycznym dla siebie klimacie uchwycił w projekcie wszystko, co czeka na gości w browarowych progach. Schody w Browarach Warszawskich początkowo stały się jednym z atrakcyjniejszych miejsc na warszawskiej Woli, teraz cała Polska nie może doczekać się kolejnej odsłony.

Od świtu do nocy – Browary Warszawskie okiem Jana Kallwejta

Nie da się ukryć, że poprzeczka przez poprzednich artystów została postawiona bardzo wysoko. Zarówno Dawid Ryski jak i Michał Loba stworzyli spektakularne projekty, o których mówili wszyscy i mówią do dziś. Jan Kallwejt, to kolejny utalentowany ilustrator, który podjął się stworzenia wiosennej odsłony Browarów Warszawskich. Jan, to uznany i doświadczony polski artysta, specjalizujący się w ilustracjach i projektowaniu graficznym. Jego dzieła pojawiały się w wielu tytułach prasowych, kampaniach reklamowych i projektach na całym świecie. Współpracował z największymi czasopismami i firmami, takimi jak Honda, Sony czy Nike. Jego ilustracje są pełne szczegółów, urozmaicone dawką abstrakcji i humoru. Bazują na prostej, ikonicznej formie. Część z nich nawiązuje do świata sportu.

 Browary Warszawskie to dla mnie przestrzeń, która nadała nowe życie postindustrialnemu fragmentowi miasta, łącząc go ze współczesną architekturą. Przyjazna ludziom o każdej porze dnia i to właśnie chciałem pokazać w moim projekcie – mówił Jan Kallwejt.

Projekt, który stworzył dla Browarów Warszawskich pokazuje przede wszystkim demokratyczny charakter miejsca oraz możliwość wyboru zarówno jeśli chodzi o restauracje, jak i towarzyszące atrakcje dostępne dla Gości od świtu do nocy. Grafika Kallwejta prowadzi na Plac przy Leżakowni, przykuwając przy tym wzrok i napełniając odwiedzających pozytywną energią. W swoim projekcie schodów podkreślił kontrast między atrakcjami dziennymi i wieczornymi.

źródło: materiały prasowe

sznyt tygodnia

najnowsze