Najbardziej stylowe akcesoria dla psów? Poznajcie polską markę UHOOO

Najbardziej stylowe akcesoria dla psów? Poznajcie polską markę UHOOO

Maja i Stach postanowili stworzyć własne eleganckie, minimalistyczne projekty akcesoriów dla psów, gdy sami przygarnęli wspaniałego psa, który miał za sobą ciężkie przeżycia. Poznajcie markę UHOOO, która oferuje m.in. torebki, smycze i obroże wykonane z solidnych materiałów przystosowanych do miejskiego stylu życia.

Dlaczego postanowiliście wejść w branżę produktów dla psów i ich właścicieli?

UHOOO: Ten pomysł zrodził się w naszych głowach po adopcji naszego charta, Imbira. Szukaliśmy długo ubrań z naturalnych materiałów, eleganckich akcesoriów, które łączyłyby styl i wygodę w jednym. Brakowało nam czegoś co pasowałoby do codziennych outfitów. Chcieliśmy połączyć minimalizm, funkcjonalność, elegancję oraz wysoką jakość psich ubrań i akcesoriów z miejskim stylem zżycia.

Jak są tworzone produkty UHOOO?

Produkty UHOOO są projektowane przez nas, czyli Maję i Stacha. Produkujemy w Polsce, w rodzinnych zakładach z wieloletnią tradycją w okolicach Łodzi i Warszawy. Nasze dzianiny  zamawiamy u polskich producentów, wszystkie posiadają certyfikat Oeko-tex. Korzystamy ze skór włoskich, garbowanych roślinnie z certyfikatami eko. Okucia w smyczach i obrożach wykonane są z bardzo wytrzymałego i odpornego na korozję mosiądzu. Produkujemy etycznie z poszanowaniem dla pracy ludzkiej oraz środowiska, unikamy nadprodukcji, dlatego na zamówienie trzeba czasem poczekać.

fot. UHOOO
fot. UHOOO

Czym się inspirujecie podczas projektowania swoich kolekcji?

Naszą inspiracją jest nasz pies, jego potrzeby oraz wspólne życie z nim w mieście, a także obserwacja mieszkańców Warszawy i ich pupili.

Jedno określenie, które najlepiej opisuje Wasze produkty?

Pozwólcie, ze nie jedno a dwa... minimalistyczne i eleganckie.

fot. UHOOO
fot. UHOOO

Czy Wasze smycze, torby, bluzy dla psów wpisują się w trend zrównoważonej mody?

Tak, zdecydowanie. Jednym z benefitów używania produktów naturalnych i wysokiej jakości jest ich trwałość. Jeśli jesteśmy zmuszeni użyć syntetyków, np. w płaszczu deszczowym, są to tkaniny nadające się do recyklingu. Zawsze szukamy najbardziej jakościowego i ekologicznego rozwiązania mimo, że czasem zajmuje to bardzo dużo czasu.

Czy uważacie, że w dzisiejszych czasach prowadzenie marki według idei zrównoważonego rozwoju jest obowiązkiem producentów?

Oczywiście!  Ogromnie ważne jest dbanie o środowisko, w którym żyjemy. Świadome projektowanie i produkcja to nasz obowiązek. Cieszymy się, że coraz więcej klientów zwraca uwagę gdzie została wyprodukowana dana rzecz oraz na jakość materiałów i wykonanie. To również mobilizuje marki do działania według tej idei.

fot. UHOOO
fot. UHOOO

Czego możemy się spodziewać w przyszłości po marce UHOOO?

Cały czas staramy się ulepszać nasze produkty oraz jeszcze bardziej wsłuchiwać się w potrzeby naszych klientów. Stworzenie rozmiarówki ubrań
dla większych psów to dla nas ogromne wyzwanie, nad którym cały czas pracujemy. Od ponad roku szukamy wełny na ubrania i legowiska, która spełni nasze oczekiwania. Mamy nadzieję, że niedługo znajdziemy i będziemy mogli wcielić w życie nasze projekty.

W przyszłości mamy zamiar stworzyć wegańską serię akcesoriów. Już niedługo ukaże się nasz wspólny projekt z projektantką biżuterii Mokave.

____________________________________________________________________________________________

UHOOO - polska marka, której celem jest tworzenie funkcjonalnych, solidnych oraz pięknych produktów, które ułatwią i ubarwią życie pupilom i ich właścicielom. Marka korzysta z wysokiej jakości materiałów produkowanych w Polsce oraz włoskiej skóry garbowanej roślinnie. Projekty są w 100% szyte w Polsce z zachowaniem etycznych standardów. Staramy się projektować z jak najbardziej naturalnych materiałów. Założyciele marki unikają nadprodukcji, a także nadmiernej ilości odpadów, więc wyroby UHOOO są tworzone na bieżąco. Ubrania, które znalazły się w kolekcji skierowane są do whippetów. Smycze oraz obroże dedykowane są chartom oraz większym psom.

tekst: A.R