adidas i Arsenal prezentują kobiecą kolekcję stworzoną wraz ze Stellą McCartney

adidas i Arsenal prezentują kobiecą kolekcję stworzoną wraz ze Stellą McCartney

adidas i Arsenal prezentują specjalną kolekcję stworzoną we współpracy z brytyjską projektantką mody, Stellą McCartney. Limitowana kolekcja ma wspierać kobiecą drużynę Arsenalu, zarówno na boisku, jak i poza nim. Będzie dostępna w sprzedaży od poniedziałku 28 marca wyłącznie na adidas.pl, w sklepach stacjonarnych adidas oraz sklepach klubowych.

Po raz pierwszy Stella McCartney podjęła się współpracy z żeńską drużyną piłkarską. Kolekcja obejmuje łącznie dziesięć produktów, w tym zapinaną bluzę i limitowaną edycję kolorystyczną butów adidas by Stella McCartney Ultraboost 22. Powstała także koszulka przedmeczowa, zarówno dla żeńskiego, jak i męskiego zespołu, aby wesprzeć drużyny w momencie, w którym wkraczają na boisko.

fot. adidas
fot. adidas

W całej kolekcji dominuje kolorystyka wyróżniająca Arsenal od lat: charakterystyczny niebieski odcień Mystery Blue oraz czerwień Scarlet Red. Tym razem połączone są z nowoczesną grafiką oversize w panterkę - znak rozpoznawczy jednej z najbardziej kultowych projektantek na świecie.

Współpraca adidas by Stella McCartney oraz Arsenal Women to świeży przekaz dla klubu i ludzi, którzy są wokół niego. Przekaz odważny, ekspresyjny i wyrazisty. W zgodzie z planetą i ideą zrównoważonego rozwoju.

Łącząc materiały zwiększające wydajność z innowacjami wspierającymi zrównoważony rozwój, kolekcja powstała z użyciem bawełny organicznej oraz częściowym wykorzystaniem materiałów pochodzących z recyklingu, zgodnie z ideą marki, aby eliminować odpady z tworzyw sztucznych.

fot. adidas
fot. adidas

- To wspaniale, że mamy kolekcję dedykowaną naszemu klubowi, tym bardziej, że stworzoną przez Stellę McCartney. Desing jest niesamowity, nie mogę się doczekać, aż wejdę na boisko w koszulce przedmeczowej w tak ważnym dla nas momencie sezonu - mówi Vivianne Miedema, napastniczka Arsenalu, która na początku marca została pierwszą zawodniczką angielskiej Women Super League, która miała udział łącznie w 100 strzelonych golach.

Kolekcja zostanie zaprezentowana przez żeńską drużynę 26 marca podczas derbów północnego Londynu między Arsenalem a Tottenhamem Hotspur na Emirates Stadium. Męska drużyna natomiast zaprezentuje się w koszulkach przedmeczowych podczas wyjazdowego meczu Premier League przeciwko Crystal Palace 4 kwietnia.

fot. adidas
fot. adidas

Kolekcja jest limitowana i będzie dostępna od 28 marca wyłącznie na adidas.pl, w sklepach stacjonarnych adidas oraz sklepach klubowych.

źródło: materiały prasowe