BMW XM – wyjątkowy koncept, który doczeka się etapu produkcji

BMW XM - wyjątkowy koncept, który doczeka się etapu produkcji

Model XM ma być najmocniejszym samochodem w ofercie BMW. Odważna stylistyka tego auta zdecydowanie podzieliła fanów motoryzacji.

BMW XM ma być mocą w czystej postaci. SUV o hybrydowym napędzie, oparty o 8-cylindrową jednostkę benzynową generuje 750 koni mechanicznych i 999 niutonometrów momentu obrotowego. Przyspieszenie do 100 km/h zajmie w tym samochodzie około 3 sekund, czyli w bardzo krótkim czasie, jak na takie gabaryty.

Akumulatory natomiast mają zapewnić bezemisyjny zasięg do 80 kilometrów.

Jesdnak to, co najciekawsze w tym samochodzie, to jego stylistyka. BMW XM zdecydowanie podnosi poprzeczkę w kwestii kontrowersyjnego wyglądu i charakterystycznego grilla, który z każdym modelem niemieckiego producenta, jest coraz bardziej imponujący. Do tego mocno kanciasta sylwetka, tył z osobliwymi światłami i bok z opadającą linią dachu i idącą ku górze dolną linią szyb, czynią ten samochód jedną z najciekawszych propozycji motoryzacyjnych w ostatnim czasie.

Jeśli chodzi o wnętrze, to tak jak widzimy w materiale filmowym, też sporo się dzieje. Szczególnie tylny rząd siedzeń i nietypowa podsufitka robią wrażenie. Oczywiście nie brakuje tu nowoczesnego wyposażenie, ekranów i metalowych oraz skórzanych elementów.

Przedstawiony na zdjęciach i w filmie samochód to na razie model koncepcyjny, ale producent zaznacza, że model produkcyjny nie będzie znacznie odbiegać od wersji projektowej. Debiut auta został zapowiedziany na koniec 2022 r. i wtedy przekonamy się, czy nowa propozycja od BMW będzie konkurować z takimi samochodami jak Lamborghini, Bentleya, czy Porsche.

tekst: A.R