“Krakowskie potwory” – nowa produkcja Netflixa inspirowana mitologią słowiańską

"Krakowskie potwory" - nowa produkcja Netflixa inspirowana mitologią słowiańską

Polscy widzowie w ostatnim czasie mogli oglądać na Netflixie serial "Wiedźmin", który jest oparty na sadze Andrzeja Sapkowskiego, a już wkrótce na portalu ukaże się kolejna produkcja, która powinna zainteresować naszych rodaków. Na popularnej platformie streamingowej ukaże się wkrótce nowy polski serial, który odwołuje się do mitologii słowiańskiej. 

"Krakowskie potwory" to nowy serial, który będzie oparty na mitologii oraz legendach dawnego Krakowa. Jego główną bohaterką jest studentka medycyny Alex, która dostaje się na swojej uczelni do grupy prowadzonej przez uznanego profesora. Okazuje się jednak, że jej członkowie nie do końca zajmują się badaniami z zakresu medycyny...

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

W głównych rolach nowego serialu pojawią się tacy aktorzy jak: Barbara Liberek (główna bohaterka), Andrzej Chyra, Stanisław Linowski oraz Małgorzata Bela. Serial wyreżyserowały Kasia Adamik (Pokot) i Olga Chajdas (twórczynie takich produkcji jak "Wataha" oraz "1983"). Scenariuszem zajęły się Magdalena Lankosz ("Ciemno, prawie noc"), Anna Sieńska ("Axis Mundi") i Gaja Grzegorzewska (pisarka, autorka kryminalnego cyklu o Julii Dobrowolskiej rozpoczętego powieścią "Żniwiarz").

fot. materiały prasowe

Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie "Krakowskie potwory", ale Netflix zdradza, że możemy się spodziewać nowej produkcji wiosną 2022 roku.

tekst: A.R

sznyt tygodnia

najnowsze