Balenciaga tworzy ultramasywne sneakersy “Defender”

Balenciaga tworzy ultramasywne sneakersy "Defender"

Balenciaga to marka, która regularnie zaskakuje swoimi odważnymi projektami określanymi często jako "dziwaczne". Jednym z takich rzeczy były buty X-Pander, czyli bioniczne sneakersy z przyszłości, które przypominają nieco elastyczne buty do aerobiku. Tym razem dom mody wypuszcza na rynek zupełnie nowy model butów, które znów wywołują szum w świecie mody.

„Defender” to kolejna wariacja na temat tzw. "chunky shoes", czyli masywnych sneakersów z wyraźnie nadlaną podeszwą. Jednak nowy model od Balenciagi przebija kolejną granicę owej masywności - podeszwa w tych butach jest tak szeroka, że pozostawiony po niej ślad może być pomylony ze śladem po oponie samochodowej. Do tego bieżnik buta dokładnie okala całą cholewkę, przez co agresywna "najeżona" podeszwa wygląda na wywiniętą aż do połowy buta.

W internecie szybko pojawiły się porównania "Defenderów" do czołgu wojskowego, ale warto wspomnieć, że chodzenie butach jest niezwykle komfortowe - cholewka butów została wykonana ze specjalnej siateczki, a okalająca ją guma... podobno amortyzuje dźwięk wszelkich kopnięć.

Buty "Defender" będzie można kupić za za 1090 dolarów i są dostępne w kolorze czarnym lub kremowym.

tekst: A.R