Tesla prezentuje elektrycznego quada dla dzieci

Tesla prezentuje elektrycznego quada dla dzieci

Marka Elona Muska zapowiada wprowadzenie do sprzedaży zasilanego elektrycznie quada, którego właścicielami mogą zostać dzieci.  

Zapowiedziana wiele miesięcy temu rynkowa premiera Cybertrucka kilka razy zmieniła już swoją datę. Według ostatnich zapowiedzi, samochód ma trafić do sprzedaży dopiero w 2023 roku. Opóźnienia nie stoją jednak na przeszkodzie, aby na rynek wypuścić przedmioty inspirowane kultowym już, futurystycznym Cybertruckiem. Niedawno Tesla zaprezentowała Cyberwhistle, czyli mały gwizdek nawiązujący do nowoczesnego pojazdu, a kolejnym produktem „do kolekcji” jest Cyberquad.

Czterokołowy pojazd jest jednak przeznaczony dla najmłodszych użytkowników – Tesla informuje, że minimalny wiek kierowcy to 8 lat. Quad może rozwinąć maksymalną prędkość do 16 km/h i jest zasilany baterią litowo-jonową, która zapewni zasięg do 24 km. Wyposażony w stalową ramę, amortyzowane siedzenie, regulowane zawieszenie z tylnym hamulcem tarczowym oraz listwy świetlne LED, Cyberquad będzie dostępny w cenie 1900 dolarów, czyli około 7700 zł.

Tesla na swojej stronie internetowej zaznacza jednak, że Cyberquad najprawdopodobniej nie zdąży dotrzeć pod choinkę w tym roku. Dostawy produktu rozpoczną się dopiero w ciągu 2–4 tygodni.

Zobacz też: Jak wygląda nowa Tesla Model S po liftingu?Tesla wprowadza do sprzedaży tequilę – butelka kosztuje 250 dolarówTen iPhone jest wykonany z tego samego materiału co Tesla Cybertruck

tekst: M.K., fot. shop.tesla.com

sznyt tygodnia

najnowsze