Swarovski i Annabel’s odsłaniają magiczną fasadę z piernika

Swarovski i Annabel's odsłaniają magiczną fasadę z piernika

Aby uczcić sezon świąteczny, Annabel's i Swarovski nawiązały współpracę w celu stworzenia magicznej fasady, która dodaje cudownej kreatywności najbardziej kultowemu klubowi w Londynie i ożywia Berkeley Square, Mayfair.

Tegoroczna fasada to radosne wyobrażenie domku z piernika, dopełniona cukrowymi dekoracjami z kryształów Swarovskiego, nad którymi pieczę sprawuje Dyrektor Kreatywna firmy Swarovski, Giovanna Engelbert. Swarovski i Annabel's stworzyli olśniewającą wystawę, która celebruje tradycje, cuda i rytuały sezonu świątecznego.

- Sezon świąteczny w końcu nadszedł, a my mieliśmy największą przyjemność w powołaniu do życia świata marzeń i wyobraźni. Jako dziecko zawsze wyobrażałam sobie wejście do domku z piernika, a możliwość skrystalizowania go teraz sprawiła mi największą radość - mam nadzieję, że ta fasada zbliży do siebie ludzi i będzie przypominać o cudach okresu świątecznego. Cukierkowy świat Swarovskiego spotyka się z okresem świątecznym, zamieniając go w magię - Giovanna Engelbert, Dyrektor Kreatywna marki Swarovski.

Główna fasada zbudowana jest z milionów kryształów Swarovski. Do jej zbudowania zużyto kryształy z programu reignited, który daje niezużytym kryształom szansę na bycie uwielbianymi i nie pozwala, by cenny zasób się zmarnował. Są to resztki kryształów, ale ich jakość jest taka sama jak jakość wszystkich innych kryształów Swarovskiego.

Fasada w kolorze toffi, z lukrem wykonanym z ręcznie rzeźbionego i oprószonego kryształami włókna szklanego, aby szczegółowo określić kontury dachu (tak jak lukier cukrowy zdobiłby jadalny domek z piernika). Łabędzie Swarovskiego, obramowane laskami cukrowymi i zwieńczone ponadwymiarowymi cukierkami humbug, typowymi dla Wielkiej Brytanii, świecą z każdego okna budynku. Kolumny, które obramowują wejście do Annabel's, są oplecione szmaragdowymi i przezroczystymi kryształami, a olbrzymia figurka Świętego Mikołaja marki Swarovski wita gości u stóp drzwi.

Świąteczny nastrój wypełnia również wnętrze klubu. Wchodząc za magiczną fasadę, gości wita 3-metrowa choinka ozdobiona świątecznymi ornamentami Swarovskiego. Następnie na klatce schodowej wiszą 6-metrowe kryształowe laski cukrowe, a nad gośćmi unosi się koń karuzelowy Annabel z olśniewająco zdobionym siodłem. Główny motyw fasady jest kontynuowany w The Garden, gdzie miniaturowe domki z piernika ustawione są w The Sunken Bar, przedstawiając tradycyjne świąteczne dekoracje. Gości oczaruje również drzewko umieszczone w centrum The Garden, ociekające tysiącami olśniewających kryształów Swarovskiego i ponadwymiarowymi ozdobami.

Słynni portierzy Annabel stoją na straży w mundurach couture, stworzonych specjalnie na tę okazję przez brytyjskiego projektanta Richarda Quinna. Zgodnie z jego etosem projektowania, stroje prezentują wysoki poziom kunsztu i dbałości o szczegóły, z bogatymi kryształowymi haftami. Peleryna, buty i kapelusz zostały stworzone po to, aby portierzy czuli się wyjątkowo. Inspiracją do stworzenia peleryn były badania nad mężczyznami, którzy je nosili na przestrzeni dziejów. Quinn zastanawiał się, w jaki sposób te pomysły mogą być zaadaptowane do współczesności, aby w pełni uzupełnić krystaliczną fasadę Annabel's. Detale obejmują ozdobne, faliste krawędzie, na których można podziwiać kryształy Swarovskiego oraz herb Annabel, wyszyty srebrną nicią na tylnej części kołnierza.

- Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z wieloletnim partnerem, firmą Swarovski, przy tworzeniu szytych na miarę strojów dla słynnych portierów Annabel. Gdy świat zaczyna się otwierać na nowo, to wielka przyjemność uczestniczyć w tak radosnym i świątecznym projekcie. Zaprojektowaliśmy zdobione peleryny, kapelusze i buty, uzupełniające motyw krystalicznej fasady Annabel's, zapewniając ciepłe powitanie gościom wchodzącym do jej "magicznego świata" - mówi Richard Quinn.

źródło: materiały prasowe

sznyt tygodnia

najnowsze