8 najlepszych adwentowych kalendarzy z alkoholem na 2021 rok

8 najlepszych adwentowych kalendarzy z alkoholem na 2021 rok

Grudzień już za pasem - czas rozpocząć wielkie odliczanie do świąt! Wszystkim niecierpliwym podsuwamy pomysł na celebrowanie tego okresu oczekiwania. Dzięki tym kalendarzom adwentowym w wersji dla dorosłych umilicie sobie zimowe wieczory w oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę.

1. Jack Daniel’s Holiday Countdown Calendar

Klasyka w świecie whisky, która idealnie odnajduje się w świątecznym anturażu. Jak co roku swój kalendarz adwentowy przygotowała marka Jack Daniels. W większości okienek  znajdziemy malutkie butelki alkoholu z rodziny Jack Daniel's: Jack Daniel's Tennessee Whiskey, Jack Daniel's Tennessee Honey, Jack Daniel's Tennessee Fire, Jack Daniel's Tennessee Apple, Jack Daniel's Tennessee Rye, Gentleman Jack i Jack Daniel's Single Barrel. W pozostałych kryją się różne drobne, ale jakże stylowe, gadżety od marki (np. kieliszki, breloczki).

Cena: 550 zł

2. Flaviar Advent Calendar - Whiskies of the Galaxy

Chciałbyś dać komuś na święta gwiazdkę z nieba, ale zamiast tego możesz mu podarować... galaktyczny kalendarz adwentowy! Ten niezwykły kalendarz zawiera 24 fiolki najwyższej jakości wyselekcjonowane whisky - od nieziemskich Bourbonów i whisky Rye, po wybitne irlandzkie i szkockie Single Malty i mniej popularne tajwańskie oraz izraelskie trunki. Poza tym dostajemy kieliszek degustacyjny Glencairn, betonową podkładkę Flaviar oraz pięknie wydany, kolekcjonerski przewodnik po świecie whisky. Czy można wyobrazić sobie lepszy ekwipunek dla "whiskonauty"?

Cena: 250 dolarów (wyprzedane!)

3. VINEBOX - 12 Nights of Wine

12 przedświątecznych wieczorów w towarzystwie dobrego wina? Brzmi jak dobry pomysł na prezent dla siebie lub dla bliskiej osoby. W tym kalendarzu adwentowym od Vinebox znajdziesz 12 eleganckich szklanych fiolek, a w każdej z nich najlepsze propozycje ze świata win. Oprócz walorów smakowych trzeba jeszcze docenić "sposób podania" trunku - pudełko z fiolkami wygląda jak małe dzieło sztuki nowoczesnej.

Cena: 130 dolarów

4. Drinks by the Dram - 12 Dram Tequila & Mezcal Collection

Czy mamy tu jakichś fanów tequili? Ten kalendarz adwentowy to doskonały prezent dla miłośników tego trunku, ale także dla osób, które dopiero będą odkrywać różne oblicza tego alkoholu. W tym adwentowym kalendarzu mamy cały przekrój różnych smaków i aromatów - od dymnego mezcalu po klasyczną tequilę blanco. Specjalna kolekcja próbek mezcali to bez wątpienia jeden z najlepszych nieczekoladowych kalendarzy adwentowych.

Cena: 45 funtów

5. Drinks by the Dram - The Vodka Explorer Calendar


Marka Drinks by the Dram wypuściła jeszcze jeden piękny kalendarz dla fanów mocniejszych alkoholi. The Vodka Explorer Calendar pozwoli każdego dnia odkrywać inny rodzaj wódki - trunku, o którym (niesłusznie) rzadko myśli się pod kątem walorów smakowych. Tu mamy 24 degustacyjne buteleczki z propozycjami z całego świata - m.in. Stolichnaya Gold, Cîroc Vodka, Mary White Vodka, Jaffa Cake Vodka. Jeśli chcesz odkryć całe spektrum smaków i aromatów, to świetna propozycja na święta.

Cena: 99,95 funtów

6. Prosecco O'Clock Advent Calendar

Jak bąbelki to tylko podane w tak spektakularny sposób! Ten oryginalny kalendarz adwentowy będzie nie tylko smacznym, ale i pięknym prezentem, który będzie ozdobą każdego domu. W drewnianym kalendarzu-zegarze znalazły się miniaturowe butelki m.in. musującego różowego prosecco, Cava, Brut i wiele innych win musujących. Co najważniejsze, kalendarz może być wielokrotnie uzupełniany i wykorzystywany podczas każdych świąt - nie tylko Bożego Narodzenia.

Cena: ok. 115 funtów

7. Brew Dog Craft Beer Advent Calendar 2021

Dla piwnych smakoszy też coś znaleźliśmy. Ten zestaw piw rzemieślniczych powinien trafić nawet w najbardziej wymagające kubki smakowe. Zestaw zawiera 24 puszki wysokiej jakości piwa - w tym 14 nowych pozycji od marki z 2021 i 6 specjalnych świątecznych specjałów.

Cena: 40 funtów

8. Aldi - Haysmith's Gin Advent Calendar

Zestawienie zamykamy kalendarzem wypełnionym najlepszymi rodzajami ginu. W propozycji przygotowanej przez Aldi znajdziemy 24 miniatury ginu Haysmith, które czekają na nas za tekturowymi okienkami (m.in. Rhubarb & Ginger Gin, Raspberry & Redcurrant Pink Gin, Spiced Plum & Clementine Gin). Jeśli macie wątpliwości, czy chcecie przeznaczyć 70 funtów na kalendarz z próbkami ginu, powinno Was przekonać same opakowanie, czyli niezwykle estetyczne pudełko w formie... wielkiego cukierka. Jak można się temu oprzeć?

Cena: 70 funtów

Zobacz też:

8 najlepszych adwentowych kalendarzy z alkoholem na rok 2018

tekst: A.R

sznyt tygodnia

najnowsze