Oto nowy Range Rover, czyli kolejna odsłona kultowego SUV-a

Oto nowy Range Rover, czyli kolejna odsłona kultowego SUV-a

Nowy Range Rover definiuje współczesny luksus zapewniając wyrafinowanie, możliwości wyboru i większy zakres personalizacji niż kiedykolwiek wcześniej. 

Range Rover jest pierwowzorem luksusowego SUV-a i od 50 lat świeci przykładem, zestawiając pełen spokoju komfort i opanowanie z nieograniczonym potencjałem. Według producenta nowy Range Rover ma być najbardziej atrakcyjnym modelem, łączącym nowoczesność i estetyczny wdzięk z technologicznym wyrafinowaniem i płynną łącznością.

- Nowy Range Rover jest wspaniałą manifestacją naszej wizji stworzenia najbardziej pożądanych luksusowych pojazdów na świecie, dla najbardziej wymagających klientów. Otwiera on kolejny rozdział w wyjątkowej historii pionierskich innowacji, które są znakiem rozpoznawczym Range Rovera od ponad 50 lat - mówi Thierry Bolloré, Chief Executive Officer, Jaguar Land Rover.

Dzięki zestawowi wydajnych układów napędowych typu mild-hybrid i plug-in hybrid oraz wersji z napędem elektrycznym, która dołączy do oferty w 2024 roku, plus pięcio- i siedmiomiejscowemu wnętrzu dostępnemu w wersjach nadwozia Standard i Long Wheelbase, nowy Range Rover odnajdzie się w każdym środowisku.

Para innowacyjnych hybrydowych pojazdów elektrycznych typu plug-in (PHEV) o wydłużonym zasięgu zapewnia emisję CO2 poniżej 30 g/km, przy zasięgu jazdy na zasilaniu czysto elektrycznym wynoszącym do 100 km, co daje oczekiwany zasięg rzeczywisty wynoszący do 80 km - wystarczający dla typowych klientów Range Rovera, aby pokonać do 75% podróży, korzystając wyłącznie z energii elektrycznej.

Nowy SUV dostępny jest w wersjach wyposażenia SE, HSE i Autobiography. Przez cały pierwszy rok produkcji dostępna będzie wersja First Edition, bazująca na modelu Autobiography charakteryzująca się wyjątkową specyfikacją. Zarówno wersja standardowa (SWB), jak i Long Wheelbase (LWB) dostępne są z pięcioma miejscami siedzącymi, natomiast model New Range Rover LWB dostępny jest z trzecim rzędem siedzeń, co zapewnia komfort nawet siedmiu dorosłym osobom.


Nowy Range Rover SV to interpretacja luksusu i personalizacji Range Rovera stworzona przez ekspertów z Special Vehicle Operations. Model SV dostępny jest w wersjach nadwozia SWB i LWB, a jego ekskluzywne cechy obejmują nowe motywy stylistyczne SV Serenity i SV Intrepid.

źródło: materiały prasowe