Tommy Hilfiger i Timberland przywracają lata 90. wspólną kolekcją Tommy X Timberland: Drop One

Tommy Hilfiger i Timberland przywracają lata 90. wspólną kolekcją Tommy X Timberland: Drop One

Tommy Hilfiger oraz Timberland, przedstawiają pierwszą z dwóch wspólnych kolekcji Tommy X Timberland na jesień 2021, która łączy legendarne już amerykańskie DNA marki TOMMY HILFIGER oraz kultową estetykę TIMBERLAND.

Drop 1 to 17-elementowa hybrydowa kolekcja kapsułowa, która łączy to, co najlepsze z każdej z marek, by stworzyć najbardziej wyczekiwaną współpracę sezonu. Kolekcja czerpie inspiracje z lat 90., a dokładnie – ze sceny hip-hopowej z tego czasu. To wtedy artyści zaczęli łączyć te dwie marki, tworząc kultowe już stylizacje, które przetrwały dekadę.

Niezbędne w przejściowym okresie, warstwowe ubrania łączą styl, ciepło i odporność na warunki pogodowe – takie jak: płaszcze parki i koledżowe kurtki. Wielofunkcyjne ubrania – w tym stolarskie spodnie z suwakami, dwustronna kurtka i obszerna parka z materiału z recyklingu – zostały zaprojektowane z myślą o aktywnym, outdoorowym stylu życia. Klasyczny sześciocalowy but TIMBERLAND to hybryda użycia  flagi TOMMY HILFIGER i zamka błyskawicznego. Kolekcja zawiera także akcesoria, które uzupełnią każdy strój: w tym sportową torbę i torebkę-nerkę – prawdziwy klasyk lat 90.

Kolekcje przeplatają charakterystyczne dla TIMBERLAND odcienie pomarańczu i pszenicznej żółci z legendarnymi już kolorami marki  TOMMY HILFIGER – bielą, czerwieniem i granatem.

– Współpraca z Timberland była wspaniałą kreatywną  przygodą, na którą czekałem od dawna. Praca nad tą kolekcją, zanurzenie się w naszych archiwach i na nowo przeżywanie energii lat 90 było wspaniałym doświadczeniem. To wtedy kultura kształtowała nasze marki, a my kształtowaliśmy modę popularną – mówi Tommy Hilfiger.

– Współpraca pozwoliła uwypuklić w każdej marce to, co ma najlepszego do zaoferowania. Przesunęła granice, aby stworzyć coś zupełnie innego, a zarazem coś tak oczywistego. W  pierwszym dropie kolekcji natychmiast rozpoznaje się style Tommy’ego i Timberland. Są jak kulturowa, kultowa pamiątka, oglądana przez nowoczesny filtr – mówi Christopher Raeburn, globalny dyrektor kreatywny Timberland.

Aby podkreślić nowojorskie korzenie obu marek, kampanię pierwszej odsłony kolekcji TommyXTimberland stworzyli Jack Greer (@iggy.nyc), miejscowy fotograf i wszechstronny artysta kolażu, oraz filmowiec i cyfrowy mąciciel Malt Disney (@MaltDisney). Drop 1 jest wstępem do drugiej odsłony kolekcji, której premiera odbędzie się w listopadzie.

materiały prasowe

sznyt tygodnia

najnowsze