Top 3 ulubione sporty moto Polaków

Top 3 ulubione sporty moto Polaków

Polacy kochają praktycznie każdy sport. Uwielbiamy zasiadać na stadionach, a także przed ekranami telewizorów i wspierać naszych reprezentantów w czasie zawodów. Wyjątkowo popularną rozrywką wśród naszych rodaków są motosporty, które przyprawiają o sporą dawkę adrenaliny. Sprawdźmy, które z nich można określić mianem najbardziej lubianych.

Formuła 1

Wyścigi Formuły 1 bez wątpienia są niezwykle emocjonujące i wciągające. Sukces naszego reprezentanta rozpropagował ten sport wśród naszych rodaków do takiego stopnia, że można śmiało stwierdzić, że jest to najpopularniejszy oglądany przez Polaków motosport. Szybkie bolidy, ich niezwykłe konstrukcje i najlepsi kierowcy świata — to coś, co przyciąga przed telewizory tysiące naszych rodaków. Wyścigi Formuły 1 należą do też do najbardziej widowiskowych i emocjonujących. Coraz to nowe, innowacyjne rozwiązania wprowadzane do bolidów sprawiają, że sport ten ma swoich fanów nie tylko wśród osób zainteresowanych szybką jazdom, ale także osób, którzy interesują się wszelkiego rodzaju konstrukcjami i innowacyjnymi rozwiązaniami, ponieważ również oni znajdą tam coś dla siebie — mogą podziwiać dzieła najlepszych na świecie konstruktorów bolidów. W Mistrzostwach Świata Formuły 1 kierowcy rywalizują w około 20 lokalizacjach rocznie, aby na koniec sezonu kierowca z największą liczbą punktów został mistrzem świata. To najwyższa klasa sportów motorowych, która fascynuje ludzi na całym świecie. Formuła 1 to niezapomniane wyścigi i najlepsi kierowcy świata.

Żużel

Żużel to dyscyplina sportu, która w Polsce ma wielu kibiców, którzy oglądają zmagania swoich idoli zarówno przed telewizorami jak i na torach wyścigowych. Jest to też dyscyplina sportu, którą uprawia czynnie sporo osób — część traktuje ją jako hobby, a część chciałaby zajmować się nią bardziej profesjonalnie. Żużel to nie tylko szybkie motocykle, ale też piękne dziewczyny – z pewnością każdy kibic choć raz zwrócił uwagę na piękną podprowadzającą.

Rajdy samochodowe

Zainteresowanie rajdami samochodowymi również zawdzięczamy jednemu z polskich kierowców, który swoimi sukcesami rozpropagował ten sport wśród polskich kibiców. Najpopularniejszym wyścigiem w tej kategorii jest Rajd Dakar. Oglądając go, kibice mogą przenieść się w najdalsze zakątki całego świata, o zróżnicowanej rzeźbie terenu i coraz to nowych trudnościach, z jakimi muszą mierzyć się kierowcy. Jest to jednak trudny i bardzo wymagający rajd, który pochłonął już ofiary śmiertelne. Większość z nich to kierowcy motocykli, ale nie obyło się bez poszkodowanych także wśród kierowców samochodów.

 

Materiał powstał we współpracy z LV BET