Po Berlinie, Amsterdamie i Tokio, czas na Warszawę. Już wkrótce SCOPES driven by Porsche

Po Berlinie, Amsterdamie i Tokio, czas na Warszawę. Już wkrótce SCOPES driven by Porsche

Nieoczywiste rozwiązania i połączenia, poszerzanie horyzontów, zmiana perspektywy - tego wszystkiego doświadczają uczestnicy SCOPES driven by Porsche. W dniach 6-10 października kolejna edycja wydarzenia odbędzie się w Warszawie.

SCOPES WARSZAWA to performatywna konferencja, łącząca wizjonerów z dziedziny sztuki, designu, muzyki i technologii. W obecności widowni rozgrywa się prawdziwa uczta dla zmysłów - alternatywna muzyka towarzyszy artystycznym performance'om i przeplata się z panelami dyskusyjnymi oraz wystawami. Wszystko po to, by karmić głód doświadczeń.

Wydarzenie łączy lokalnych artystów z globalną społecznością. Dlatego event odbywa się nie tylko w tymczasowo zaaranżowanej przestrzeni Komuny Warszawa, ale również w świecie cyfrowym. W ten sposób festiwal staje się punktem wyjścia do otwartego dialogu, który ma za zadanie inspirować i integrować. Poprzez współdziałanie i współtworzenie, przy jednoczesnym ścieraniu się różnorodnych pasji oraz myśli, projekt SCOPES dąży do tworzenia prawdziwych innowacji i futurystycznych idei.

Tales of Tomorrow

SCOPES WARSZAWA umożliwia integrację i staje się przestrzenią wymiany myśli. Tu nie ma miejsca na podziały i dyskryminację. To właśnie poprzez różnorodność, autentyczność i odwagę wyrażania siebie możliwa staje się zmiana i transformacja. Odrzucenie statusu quo w tegorocznej edycji odbywać się będzie pod hasłem Tales of Tomorrow. Na warsztat zostaną wzięte takie tematy jak m.in. body positivity, ekologia, tolerancja czy zdrowie psychiczne w dynamicznie zmieniającym się świecie. Nie zabraknie także tematów związanych z przyszłością motoryzacji.

Nie przez przypadek Warszawa została wybrana na gospodarza kolejnej edycji SCOPES. W tak spolaryzowanym, polskim społeczeństwie, Warszawa wciąż pozostaje symbolem progresywnego myślenia i jest mekką dla młodych talentów o dużym potencjale rozwoju, szczególnie w obszarze DYI. Potrzeba zmian i przeprowadzenia ich z innym, świeżym podejściem, pozwoliła zebrać grupę artystów i zaangażowaną społeczność, aby stworzyć Tales of Tomorrow, których efekt będzie można zobaczyć podczas kilku dni performatywnych eventów.

Wspólnota doświadczeń

Wydarzenia ostatnich kilkunastu miesięcy kazały wszystkim przewartościować swoje myślenie o rzeczywistości. Pandemia sprawiła, że bardziej niż kiedykolwiek zaczął liczyć się kontakt z drugim człowiekiem. Z drugiej strony cyfrowy świat stał się naszym łącznikiem i pozwolił zacieśnić wspólnotowe więzi. Festiwal łączy oba te światy i związane z nimi potrzeby.

Zanurzyć się w Tales of Tomorrow pozwoli miejsce, które doskonale rozumie nowatorskie podejście do sztuki. Komuna Warszawa oferuje swoją kreatywną przestrzeń dla artystów, którzy wystąpią podczas SCOPES. Na 1040 m2, w klasach i sali gimnastycznej dawnego liceum przy ul. Emilii Plater 31 oraz na wewnętrznym dziedzińcu, będzie można wszystkimi zmysłami wejść do świata SCOPES.

Awangardowa sztuka

Na uczestników kilku dniu wydarzeń czekają liczne panele dyskusyjne, a w nich Cleo Ćwiek wraz z Anią Cyklińską opowiadające o istocie zdrowia psychicznego, Ogi Ugonoh poruszająca kwestię (nie)tolerancji czy Girls* To The Front uczące samoakceptacji. Głos zabiorą także przedstawiciele Independent House, edukując w dziedzinie kultury ubioru i wartości przemyślanych oraz jakościowych zakupów. Goście dowiedzą się także, jak zapach może pobudzać pozytywne emocje względem produktów, o czym opowie Victor Kochetov - wizjoner zapachów i właściciel niszowej perfumerii The Mood Scent Bar.

Najgłośniejsze nazwiska i najbardziej wyraziste postacie ze świata sztuki zapewnią wyjątkowe doznania zmysłowe. O dobrą muzykę zadbają ukraińska raperka Alyona Alyona, trio jazzowe Pokusa czy słynny kolektyw DJ"ski Wixapol. Swoje performance artystyczne specjalnie na potrzeby SCOPES przygotowali artystka i designerka Ada Sokół, duety artystów działających w obszarze instalacji oraz sztuk wizualnych - Ada Zielińska oraz Rafał Dominik, a także Lubomir Grzelak i Jaqueline Sobiszewski.

Festiwal otworzy kolacja przygotowana przez @komfortowanko, czyli Marię Przybyszewską, która zadba także o kulinarne doznania podczas brunchy każdego dnia festiwalu. Pozostałe zmysły nakarmią m.in. Johanna Jaskowska - twórczyni artystycznych filtrów na Instagrama, Immersion VR, który przenosi w inną, wirtualną rzeczywistość czy artysta i projektant Thomas Amada.

Bilety na wszystkie wydarzenia są bezpłatne i dostępne na stronie https://scopes.pl