Kristen Stewart jako księżna Diana w zwiastunie filmu “Spencer”

Kristen Stewart jako księżna Diana w zwiastunie filmu "Spencer"

W sieci możemy już zobaczyć długo wyczekiwany zwiastun filmu o księżnej Dianie. Fani kina długo czekali na ten moment, który był poprzedzony prezentacją oficjalnego plakatu i fotosami z planu filmowego.

Nie jest to pierwszy film, który mówi o historii księżnej Diany - wcześniej stworzono produkcję o tytule "Diana", w którym zagrała Naomi Watts, a ostatnio wątek słynnej monarchini pojawił się także w serialu "The Crown" z aktorką Elizabeth Debicki.

Zdaje się jednak, że to będzie najbardziej elektryzująca premiera filmowa związana z historią Diany. Głównie dlatego, że w postać księżnej wciela się Kristen Stewart - aktorka, znana głównie z roli w filmie młodzieżowym "Zmierzch". Teraz dodatkowo ciekawość zaostrza trailer, w którym widzimy wybrane sceny z nowego filmu.

 

Przed pójściem do kina warto wiedzieć, że film w reżyserii Pablo Larraína (twórca m.in. "Jackie" z Natalie Portman) nie jest produkcją typowo biograficzną. Przedstawiona historia jest tylko wizją tego, jak mogły wyglądać wydarzenia ze świąt w posiadłości Sandringham w 1991 roku, kiedy załamana bohaterka wiedziała, że jej małżeństwo chyli się ku końcowi.

Emocje, jaki targają postacią, jest wyjątkowo autentyczne, za co Kristen Steward dostaje pochwały od widzów i krytyków filmowych. W wielu wypowiedziach pojawia się sugestia, że aktorka może być nominowana za tę rolę do nagrody Oscara.

Film "Spencer" trafi do kin 5 listopada 2021 roku.

 

sznyt tygodnia

najnowsze