BRABUS prezentuje SUV-a 900 Rocket Edition

BRABUS prezentuje SUV-a 900 Rocket Edition

Brabus zaprezentował nowego, „najszybszego na świecie SUV-a dopuszczonego do ruchu ulicznego” – 900 Rocket Edition. Samochód został zaprojektowany, aby wyznaczać nowe standardy w świecie wysokowydajnych nowoczesnych samochodów.

Nowy model Barbusa opiera się na Mercedesie GLE Coupe 63 S 4MATIC. Producent informuje, że samochód osiąga prędkość do 330 km/h i rozpędza się w 3,2 sekundy do 100 km/h. To wszystko za sprawą silnika V8 z podwójnym turbodoładowaniem, o pojemności 4,5 L. Generuje on moc 900 KM, a maksymalny moment obrotowy wynosi 1050 Nm.

Brabus 900 Rocket Edition charakteryzuje się 24-calowymi felgami z włókna węglowego. Dodatkowo elementy grilla, dyfuzor, wloty powietrza, przedni spoiler z dopasowanymi klapami bocznymi także zostały wykonane z włókna węglowego. Pneumatyczne zawieszenie samochodu można obniżyć o dodatkowe 25 mm.

Brabus zadbał o szczegóły takie jak malutki znaczek z napisem ROCKET zamieszczony na przodzie samochodu czy dopasowane czerwone elementy z włókna węglowego, dopełniające sportowy charakter SUV-a.

Wnętrze samochodu zostało wykończone czerwonymi wyrazistymi dodatkami, które kontrastują z przeważającą szarością zapewnioną dzięki specjalnej farbie Superior Grey. Producent zapewnia jednak, że każdy właściciel modelu może dowolnie dokonać konfiguracji wnętrza czy nadwozia samochodu, zmieniając kolorystykę.

Firma zapowiedziała, że wyprodukuje jedynie 25 egzemplarzy modelu Brabus 900 Rocket Edition. Ceny samochodu bez uwzględnienia podatków zaczynają się od 381 243 euro, czyli około 1,76 mln zł.

tekst: M.K., fot. carscoops

sznyt tygodnia

najnowsze