Kolekcja adidas inspirowana smokingami Jamesa Bonda

Kolekcja adidas inspirowana smokingami Jamesa Bonda

Z okazji premiery 25. filmu o Jamesie Bondzie „No Time to Die” adidas wypuszcza specjalną kolekcję x 007, która jest uhonorowaniem „najfajniejszego tajnego agenta na świecie”.

Premiera filmu o Bondzie to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. Na kolejny film z kultowej serii o agencie 007 fani na całym świecie czekają już od kilkunastu miesięcy.

Adidas zaprezentował kolekcję obuwia, które jest hołdem dla smokingów sygnowanych przez szpiega. Marka wypuściła pięć nowych projektów UltraBoost – trzy pary w kolekcji to UltraBoost 20's, inspirowane szeroką gamą smokingów Bonda.

Na pierwszy rzut oka buty wyglądają jak klasyczne UltraBoost, jednak pewne szczegóły, nawiązujące do agenta 007, stanowią o ich wyjątkowości. Przede wszystkim na języku pojawia się sygnatura z tytułem filmu „No Time to Die”. Obcas zawiera podpis symboliczny napis „007”, a wkładki butów przedstawiają motywy Kuby, oddając hołd jednej ze scen w filmie.

Warianty UltraBoost 20 x James Bond obejmują białą, czarną i szarą parę z motywami nawiązującymi do filmów, m.in. z siedmioramienną ośmiornicą z filmu „Spectre”.

Kolekcję uzupełniają pary białych UltraBoost SUMMER.RDY i UltraBoost DNA. Ten ostatni, inspirowany białym smokingiem, ukaże się jako pierwszy, z tymi samymi ikonami na języku i pięcie butów, a także z tytułami filmów wydrukowanymi na wkładce.

Premiera kolekcji została zaplanowana na 24 września, czyli na kilka dni przed pierwszym seansem „No Time to Die”. Oprócz butów do sprzedaży trafi również niewielka kolekcja bluz, spodni dresowych i T-shirtów i body, które uzupełnią stylizację zainspirowana agentem 007.

Zobacz też: Swatch x 007 – powstała kolekcja zegarków inspirowanych filmami o Jamesie BondzieMarki LEGO i adidas połączyły siły i stworzyły limitowane sneakersy

tekst: M.K. fot.: adidas.com