Inkluzywność w świecie zegarków? Oto elegancki Eone Switch, z którego mogą korzystać niewidzący

Inkluzywność w świecie zegarków? Oto elegancki Eone Switch, z którego mogą korzystać niewidzący

Eone to marka produkująca jedne z najbardziej niezwykłych i innowacyjnych zegarków. Co jest w nich takiego zaskakującego? Przede wszystkim ich wygląd - tarcza z koncentrycznie rozchodzącymi się okręgami z pewnością jest czymś zupełnie nietypowym. Jednak już na pierwszy rzut oka widać, że tarcza nie tylko ma być estetyczna, ale też funkcjonalna - mogą z niej korzystać również osoby niewidome, które za pomocą dotyku będą mogły się dowiedzieć, która dokładnie jest godzina. Oczywiście z zegarków Eone korzystają również osoby widzące, które doceniają wyrafinowany design.

Teraz amerykańska marka ponownie zaskakuje i wypuszcza na rynek nowy model - o jeszcze ciekawszym wyglądzie niż dotychczasowe produkty. Mowa o Eone Switch, który jest zbliżony do flagowego modelu Bradley (znanego z magnetycznego systemu pomiaru czasu z łożyskami kulkowymi i odsłoniętej trójwymiarowej tarczy). Jednak w przypadku Switcha otrzymujemy dodatkowo specjalny system, który umożliwia użytkownikom szybką i łatwą wymianę trójwymiarowej tarczy.

Zmiana wyglądu zegarka opiera się na systemie wymiennych pierścieni tarczy - możemy to robić w zależności od nastroju lub naszego outfitu. Dodatkowo wspomniane pierścienie poprawiają użyteczność, gdyż osoby niewidzące mogą dokładne taką nakładkę, aby jak najłatwiej mogły z niej odczytywać godzinę. Sam zegarek napędza szwajcarski mechanizm kwarcowy Ronda i będzie dostępny w wersji ze stalowa bransoletą. Zainteresowani będą mogli rozważyć trzy wersje kolorystyczne: srebrną, czarną i różowe złoto.

Wprowadzony na rynek w październiku Eaone Switch będzie sprzedawany w cenie 360 ​​dolarów z dwoma pierścieniami w zestawie. Dodatkowe pierścienie będą dostępne po 40 dolarów za sztukę.

tekst: A.R

sznyt tygodnia

najnowsze