Gucci otwiera bajkowy sklep papierniczy w Mediolanie

Gucci otwiera bajkowy sklep papierniczy w Mediolanie

Włoski dom mody otworzył tymczasowy sklep lifestylowy o nazwie Gucci Cartoleria (Gucci Stationery) w Mediolanie. Kolekcja została stworzona, by ukazać przedmioty codziennego użytku w bajkowym wymiarze. 

W ofercie Gucci Cartoleria znajdują się typowe dla sklepu papierniczego ołówki, długopisy, zeszyty, piórniki czy papier kolorowy. Jednak to nie wszystko – Gucci, oddając hołd przedmiotom nawiązującym do dzieciństwa, do oferty dołączył także maskotki, figurki, pluszowe słonie, karty do gry i piżamy z bajkowymi wzorami.

To, co sprawia, że sklep już na pierwszy rzut oka jest wyjątkowy, to wystrój rodem ze świata baśni i magii. Ogromne regały, lewitujące książki, szachy, które przesuwają się same czy tajemne przejścia nawiązują do świata Alicji w Krainie Czarów czy przygód Harrego Pottera.

 

– Kiedy byłem dzieckiem, chodzenie do sklepu papierniczego i szukanie ołówków, długopisów, zeszytów, gier oznaczało wprowadzenie marzenia do mojej codziennej rutyny. Były to ładne, dobrze wykonane przedmioty, które dużo mówiły o rzemiośle i które – choć były częścią mojego codziennego życia – potrafiły emanować magiczną, tajemniczą i cudowną aurą – mówi Alessandro Michele, włoski projektant mody, dyrektor kreatywny Gucci.

– Z tego powodu prezentacja kolekcji Gucci Lifestyle w Mediolanie za pośrednictwem Gucci Cartoleria jest rodzajem hołdu, który powinienem złożyć. Wyobraziłem sobie więc mały gabinet osobliwości, który mógłby pomieścić te przedmioty codziennego użytku i przywrócić im bajkowy wymiar – dodaje Michele.

Niektóre produkty w sklepie zostały stworzone z wykorzystaniem zastrzeżonego, odnawialnego materiału pochodzenia roślinnego o nazwie „Demetra”.

Gucci Cartoleria pozostanie otwarta podczas trwania Tygodnia Designu w Mediolanie. Kolekcja będzie dostępna również online od 10 września.

tekst: M.K. fot.: instagram.com/gucci

sznyt tygodnia

najnowsze