Pierwszy zwiastun filmu „Spencer” z Kristen Stewart jako księżną Dianą

Pierwszy zwiastun filmu „Spencer” z Kristen Stewart jako księżną Dianą

W sieci pojawił się pierwszy oficjalny zwiastun wyczekiwanego filmu „Spencer” w reżyserii Pablo Larraína. Produkcja przedstawia historię kilku dni z życia księżnej Diany, w rolę której wcieliła się Kristen Stewart, aktorka znana z takich filmów jak „Azyl”, „Królewna Śnieżka i Łowca”, „Ucieczka w milczenie”, i sagi „Zmierzch”

W dotychczasowych produkcjach opowiadających losy rodziny królewskiej, w rolę księżnej wcieliły się takie aktorki jak Emma Corrin, Naomi Watts, a w kolejnych sezonach produkcji „The Crown” rolę Diany ma odegrać Elizabeth Debicki. Informacja o tym, że w filmie biograficznym o księżnej Dianie główną rolę obejmie Kristen Stewart, wywołała skrajne opinie. Pierwsze zdjęcia z planu zaskoczyły jednak wielu wątpiących w słuszność wyboru Stewart. Reżyser filmu, Pablo Larraín, znany z takich produkcji jak „Neruda” czy „Jackie”, nie miał wątpliwości co do tego, że Stewart jest aktorką, która sprosta wyzwaniu.

– To jedna z najlepszych aktorek. Kristen potrafi zagrać wiele, może być bardzo tajemnicza, krucha, a zarazem silna, a tego właśnie chcemy – uzasadnił swoją decyzję Pablo Larraín.

Dwa dni temu w sieci pojawił się pierwszy oficjalny plakat do filmu opowiadającego o trzech dniach z życia księżnej Diany. Obraz przedstawia płaczącą Dianę w obszernej kremowej sukni. Kreacja nawiązuje do słynnego projektu sukni ślubnej księżnej autorstwa Davida i Elizabeth Emanuelów. W sukni przedstawionej na plakacie można doszukać się także inspiracji słynną kreacją „DIagilewa”, w której Diana zaprezentowała się na premierze filmu „W obliczu śmierci” w 1987 roku.

Na tydzień przed premierą filmu do sieci trafił oficjalny zwiastun filmu „Spencer”, w którym widzimy pierwsze sceny z udziałem Stewart wcielającej się w rolę Lady Di.

„Spencer” nie będzie typowym filmem biograficznym przedstawiającym 36 lat życia księżnej Walii. Według zapowiedzi producentów, akcja filmu będzie obejmowała trzy dni z życia Diany, podczas których bohaterka spędza Boże Narodzenie w posiadłości Sandringham w Norfolk w towarzystwie rodziny królewskiej. W filmie zostaną ukazane emocjonalne rozterki Diany Spencer, podejmującej decyzję o zakończeniu małżeństwa z księciem Karolem.

Autorem scenariusza jest Steven Knight, znany z takich filmów jak „Peaky Blinders”, „Locke”, „Przynęta” czy „Koliber”. Na ekranie obok Kristen Stewart pojawi się Jack Farhing jako książę Karol, a także Sean Harris czy nominowana do Oscara Sally Hawkins.

Premiera filmu odbędzie się 3 września podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji.

tekst: M.K.

sznyt tygodnia

najnowsze