Artysta Studson Studio tworzy kreatywne konstrukcje ze śmieci

Artysta Studson Studio tworzy kreatywne konstrukcje ze śmieci

Ponowne wykorzystywanie odpadów jest szeroko promowane na całym świecie, jako forma działań na korzyść środowiska. Znane z bardzo realistycznych miniatur i dioram Studson Studio postanowiło podejść do recyklingu w sposób kreatywny. Ze sterty śmieci stworzono  miniatury budynków ze świata filmu Ruchomy Zamek Hauru.

Do stworzenia wyjątkowych dzieł artysta używa odpadów składających się z tworzyw sztucznych i kartonu. Aby przygotować się do budowy zamku, Studson Studio zebrało szereg śmieci, w tym plastikowe butelki, miseczki z makaronem, miski ryżu instant i galonowy słoik kimchi, który został użyty do głównej części zamku. Plastikowa butelka mleka została natomiast zamieniona w język zamku. W końcowym etapie zmontowane konstrukcje o wysokości do 50 cm i wadze 2 kg są malowane z niezwykłą precyzją.

W swoich filmach na YouTube artysta z odrobiną humoru opisuje każdy etap projektu, w tym wybór odpadów i sposób ich łączenia.

Miłośnik japońskiej kultury, twórca Studson Studio, rozpoczął modelarstwo od plastikowych reprodukcji Gundam – japońskiej postaci science-fiction. Jego najnowsze projekty nie składają się już wyłącznie z plastiku, ale innych odpadów, co nadaje konstrukcjom niecodzienną fakturę i kształty.

Miniatury nawiązujące do filmów ze studia Ghibli to nie wszystko. Artysta odtworzył też świat Jurassik Park czy Zelda, trafiając w gusta fanów popkultury.

tekst: M.K., zdj.: Studio Studson

sznyt tygodnia

najnowsze