Zrównoważone baseny przydomowe zbudowane z kontenerów transportowych

Zrównoważone baseny przydomowe zbudowane z kontenerów transportowych

Kanadyjska firma produkująca baseny postanowiła zająć się przetwarzaniem jednorazowych kontenerów transportowych i wykorzystywać je do budowy przydomowych basenów w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Założyciel Modpools, Paul Rathnam wyjaśnił, że kontenery nieraz odbywają pojedyncze podróże przez Pacyfik, przewożąc elektronikę i ubrania z Chin do Ameryki Północnej. Często nie ma potrzeby ponownego odsyłania kontenerów z Ameryki do Chin, w wyniku czego pozostawione pojemniki rdzewieją i marnują się.

Rathan zauważył, że podczas pandemii ludzie, spędzając dużo więcej czasu w domach, zaczęli wykazywać spore zainteresowanie przydomowymi basenami. Postanowił więc wykorzystać porzucone kontenery transportowe i zamieniać je w funkcjonalne i stylowe baseny przydomowe. Firma Modpools daje pojemnikom nowe życie na co najmniej kolejne 30 lat.

Baseny Modpool są zaprojektowane tak, aby ich obsługa była jak najbardziej przystępna dla użytkowników. Wszystko, co jest potrzebne do uruchomienia basenu, jest już wbudowane wewnątrz. Do basenu dołączona jest inteligentna aplikacja, dzięki której właściciel może z łatwością regulować m.in. temperaturę wody. Modpool są wyposażone także w pompę, system filtracji i światło LED zmieniające kolor – również sterowane smartfonem.

Kontenery są modułowe, co oznacza, że ​​można je dostosować do indywidualnych potrzeb klientów.  Na życzenie w basenie można ustawić ściankę działową, aby utworzyć część stanowiącą wannę z hydromasażem.

Na popularność basenów ​​wpływa fakt, że są one łatwe w montażu, trwałe i stylowe. Co więcej, dzięki temu, że Modpools tworzy baseny, stosując recykling i upcykling, ogranicza gromadzenie odpadów pochodzących z materiałów jednorazowego użytku – a to wszystko z myślą o środowisku.

zdjęcia: modpools.com
tekst: M.K.

sznyt tygodnia

najnowsze