Loty w kosmos dla zwykłych turystów? Z Virgin Galactic wkrótce będzie to możliwe

Loty w kosmos dla zwykłych turystów? Z Virgin Galactic wkrótce będzie to możliwe

To co kiedyś wydawało nam się tylko marzeniem, dziś staje się realnym planem. Virgin Galactic zamierza rozpowszechnić turystykę kosmiczną, dzięki czemu śmiałkowie już wkrótce będą mogli zobaczyć Ziemię z zupełnie nowej perspektywy. To jednak nie jedyne, co oferuje nam marka Virgin.

Konkretne plany o rozpowszechnieniu lotów w kosmos trwają już od wielu lat, a dokładnie 2004 roku, kiedy założono firmę Virgin Galactic. Celem spółki od początku było uruchomienie komercyjnych lotów turystycznych w kosmos i ten pomysł od razu spotkał się z entuzjazmem. Już w 2014 roku znalazło się aż 800 osób, które zdecydowały się na zapłacenie bajońskiej sumy za możliwość doświadczenia wyjątkowej podróży.

W końcu możemy mówić o tym, że rewolucja w turystyce jest w zasięgu ręki. W połowie lipca 2021 roku odbył pierwszy lot komercyjny statku Unity, na którego pokładzie znalazł się m.in. Richard Branson, założyciel firmy Virgin Galactic.

Start wielkiego samolotu VMS Eve miał miejsce w Spaceport America w Nowym Meksyku. Samolot wyniósł na wysokość 16 km statek Unity, gdzie znajdowali się kosmiczni turyści, a następnie odczepił się i poleciał na wysokość około 85 km. To pierwszy lot turystyczny, w którym pokonano umowną granicę pomiędzy Ziemią a kosmosem uznaną przez siły powietrzne USA (dokładnie 80 km nad powierzchnią).

To wydarzenie udowodniło wszystkim, że loty w kosmos będą wkrótce zaliczane do sektora turystki i że wkrótce będą mogli doświadczyć ich zwykli ludzie, a nie tylko uprzywilejowani pracownicy rządowych agencji kosmicznych. Oczywiście moment związany z tym przełomem nie jest przypadkowy - dziś jest to możliwe przede wszystkim dzięki rozwijającej się technologii.

Chcielibyście na własnej skórze poczuć ten dreszczyk emocji i w stanie nieważkości móc obserwować Ziemię? Mimo, że na maksymalnej wysokości turyści będą przez jedyne 5 minut, trzeba słono zapłacić za całą tą kosmiczną atrakcję. Koszt takiej przyjemności to bagatela 250 tys. dolarów (ok. 958 tys. złotych), a jeszcze trzeba poczekać na swoją kolej, będąc wpisanym na listę oczekujących. Jeśli dysponujecie taką kwotą i marzycie o locie w kosmos, możecie znaleźć się wśród takich nazwisk jak Tom Hanks, Justin Bieber czy Lady Gaga.

Zanim jednak "odlecimy" w naszych marzeniach,  przypomnimy, że marka Virgin to nie tylko turystyka kosmiczna, ale także operator komórkowy - Virgin Mobile. Warto zwrócić uwagę na interesującą oferta grupowa dotycząca abonamentu Virgin Mobile. Dlaczego? Wybierając tą ofertę mamy gwarancję ceny przez cały czas trwania kontraktu (24 miesiące). Pierwsza zarejestrowana karta SIM z pakietem 30 GB i nielimitowanymi rozmowami/SMS/MMS kosztuje 29 zł, a każda kolejna karta jedyne 14,50 zł.

Czy to się opłaca? Oczywiście! Zamiast płacić za każdy rachunek osobno (przykładowo 30 zł), mamy opcję obniżenia ostatecznego kosztu poprzez stworzenie grupy z dodatkowymi numerami. Kosztowo może to wyglądać to tak:

1 SIM: 29 PLN

2 SIM: 14,50 PLN (łącznie 43,50 PLN)

3 SIM: 14,50 PLN (łącznie 58 PLN)

4 SIM: 14,50 PLN (łącznie 72,50 PLN)

5 SIM: 14,50 PLN (łącznie 87 PLN)

Opłaty uwzględniają rabaty 5 zł za udzielenie zgody na otrzymywanie e-faktury i 5 zł za udzielenie zgód marketingowych.

Oczywiście pakiet grupowy nie musi dotyczyć tylko rodzin - jeśli macie zgraną paczkę znajomych lub jako para chcielibyście zaoszczędzić na rachunkach, to oferta grupowa dotycząca abonamentu będzie dobrym rozwiązaniem również dla Was. Oszczędność pojawia się już przy rejestracji drugiej karty SIM, a odłożone pieniądze możecie zacząć odkładać np. na lot w kosmos lub inną wymarzoną podróż.

Materiał powstał we współpracy z Virgin

sznyt tygodnia

najnowsze