Popularna marka fast fashion wypuszcza… kurczakową biżuterię. Czy takiej mody dziś potrzebujemy?

Popularna marka fast fashion wypuszcza... kurczakową biżuterię. Czy takiej mody dziś potrzebujemy?

Sieciówka Shein "międzynarodową platformą e-handlu".  Jednak o Shein dużo się ostatnio mówi w kontekście problemu fast fashion, czyli mody, która bezwzględnie szkodzi środowisku. Problemem jest także wyzysk pracowników pracujących przy produkcji chińskich ubrań i gadżetów. W końcu nie można inaczej myśleć o firmie, która sprzedaje swoje produkty często po kilkanaście złotych. Konsumenci są przekonani, że za ubraniami marki Shein nie stoi ani jakość, ani ekologiczna i zrównoważona produkcja.

Te przypuszczenia zdają się potwierdzać takie produkty jak ten poniżej. Chodzi o biżuterię w kształcie dań fast food - nuggetsów, smażonych skrzydełek i nóżek z kurczaka. Wisiorek jest zrobiony ze sztucznych, szkodliwych dla środowiska materiałów (guma, plastik). Cena? Jak widać na zdjęciu jest to zaledwie 11 złotych.

Niestety biżuteria cieszy się popularnością - pod artykułem widnieją komentarze osób, które kupiły kurczakową biżuterię. Większość jest zadowolona z produktu i podkreśla, że dzięki niemu rozbawiła rodzinę i znajomych.

Czy właśnie w tę stronę ma zmierzać moda? Aby produkować "zabawne" gadżety i ubrania z ze śmiesznymi nadrukami, tylko po to, aby przez chwilę chwalić się nią przed innymi? Mamy nadzieję, że takich produktów i sklepów będzie jednak coraz mniej, a fani mody będą się jednak zwracać w stronę zrównoważonej mody i ubrań z drugiego obiegu.

sznyt tygodnia

najnowsze