Crystal Clear – innowacyjny proces barwienia spodni, który zmniejsza ich negatywny wpływ na środowisko naturalne

Crystal Clear – innowacyjny proces barwienia spodni, który zmniejsza ich negatywny wpływ na środowisko naturalne

Jednym z priorytetów Lee Jeans jest wykorzystanie technologii barwienia o mniejszym wpływie na środowisko. Jedną z takich innowacji, która może zmienić świat denimu, jest Crystal Clear – oszczędzająca wodę technika farbowania, która drastycznie zmniejsza ilość chemikaliów potrzebnych do barwienia dżinsu i tym samym ułatwia recykling wody zużytej w trakcie procesu farbowania. Barwnik indygo nie przenika do materiałów i przędzy. Aby uzyskać denim w tradycyjnym niebieskim kolorze, w procesie barwienia potrzebne są dodatkowe składniki – związki chemiczne i sole.

Technologia Crystal Clear wykorzystuje do tego komponenty organiczne. W efekcie w roztworze wodnym użytym podczas barwienia nie ma resztek soli i dzięki temu można ją ponownie wykorzystać w bezpieczny i efektywny sposób.

Pozytywne efekty tej technologii to przede wszystkim mniej odpadów, mniejsze zużycie wody i ograniczenie szkodliwego wpływu na środowisko naturalne. Co więcej, ta przyjazna planecie metoda wykorzystuje mniej energii, co jest dodatkowym atutem w kwestii tego, w jaki sposób oddziałuje na środowisko.

Crystal Clear to znaczący krok naprzód w historii produkcji denimu. Jesteśmy dumni, że możemy być jego częścią, wprowadzając tę technologię w Lee Jeans. Crystal Clear to tylko jedno z wielu działań, które podejmujemy w ramach naszej inicjatywy For A World That Works, aby zapewnić, że jesteśmy przyjaźni dla planety i ludzi, z którymi pracujemy.

Inicjatywa For A World That Works

Lee zobowiązuje się do podjęcia wyzwań, które stawia koncepcja zrównoważonego rozwoju i wprowadza program For a World That Works™. Jest to inicjatywa, która łączy wartości marki z wieloletnim dziedzictwem oraz nową wizją dotyczącą przyszłości planety. Celem inicjatywy For a World That Works™ jest ponowne zdefiniowanie modelu biznesowego. Dzięki przemyślanemu designowi, wartościowym partnerom oraz zaangażowaniu w problemy środowiskowe planety Lee będzie w stanie stworzyć czystszą i bardziej ekologiczną przyszłość.

źródło: materiały prasowe