PUMA zaprasza kobiety do świata Motorsportu tworząc nową drużynę W Series Team

PUMA zaprasza kobiety do świata Motorsportu tworząc nową drużynę W Series Team

Sportowa marka PUMA startuje z damską drużyną wyścigową W Series Team. Zespół będzie składać się z pięciu kobiet, a jego charakterystyczne barwy nawiązywać będą do platformy PUMA SHE MOVES US. Jedną z reprezentantek będzie polska zawodniczka, Gosia Rdest. W Series, międzynarodowe mistrzostwa dla damskich kierowców pojazdów jednomiejscowych, finalizują plany przejścia do mistrzostw drużynowych od 2022 roku.

Restrukturyzacja rozpocznie się od przydziału dwóch kierowców z istniejących już drużyn do nowych zespołów. Dodatkowo możliwym jest ich sponsorowanie poprzez osoby trzecie za pomocą nazewnictwa, barw samochodu czy kombinezony. PUMA jest częścią W Series od 2019 roku, korzystając z okazji, by stać się częścią nowej koncepcji. „Współpraca z W Series kwitnie. Już przed testami w tym sezonie PUMA po raz pierwszy zaprojektowała szyte na miarę kombinezony wyścigowe dla kobiet, aby zapewnić idealne dopasowanie. Możliwość ogłoszenia naszego własnego zespołu wyścigowego w W Series jest kolejnym fantastycznym krokiem.” - mówi James Clark, szef marketingu sportowego Motorsport&Operations PUMA.

Świadomość wyścigów kobiet wzrośnie w tym roku dzięki ośmiu GP, które odbędą się w ten sam weekend i na tych samych torach wyścigowych co Formuła 1. PUMA z dumą wspiera zawodniczki poprzez platformę SHE MOVES US, która celebruje kobiety promujące sportoraz kulturę. „Chcemy pokazać nasze pełne zaangażowanie w inspirowanie kobiet wraz z kierowcami W Series.” - dodaje James Clark.

„Cieszymy się, że możemy współpracować z W Series i z radością witamy Martę Garcia Lopez, Gosię Rdest, Caitlin Wood, Abbie Eaton i Tasmin Pepper w rodzinie PUMA. W Series oraz ich zawodniczki ucieleśniają istotę SHE MOVES US, dlatego nie możemy doczekać się wspólnej pracy i przekraczania granic przez kobiety w sportach motorowych.” - mówi globalny dyrektor ds. marketingu marki PUMA Adam Petrick.

„Dołączenie do zespołu PUMA to dla mnie ogromne wyróżnienie! To właśnie dzięki marce miałam okazję z bliska obserwować Formułę 1 podczas wyjazdu do Barcelony na testy, gdzie odwiedziłam garaż Mercedesa i miałam okazję poznać m.in. Lewisa Hamiltona. Na pewno wszyscy zgodzą się, że kolorystyka naszego samochodu wyróżnia się najbardziej, co jest bardzo ekscytujące. Cieszę się, że jestem w zespole z tak znakomitymi kobietami, w tym m.in. Martą Garcia Lopez. Zrobię wszystko co w mojej mocy, żeby być najszybszą i godnie ich reprezentować.” - mówi Gosia Rdest.

Zawodniczka zespołu PUMA W Series, Marta Garcia Lopez, przyznaje, że jest bardzo podekscytowana przed rozpoczęciem sezonu GP w Austrii w nadchodzący weekend: „Kiedyusłyszałam, że będę częścią zespołu PUMA, byłam naprawdę zaszczycona. Wsparcie oraz motywacja zawodniczek są dokładnie tym, czego potrzebuje ten sport. Razem z zespołem PUMA W Series chcę być częścią przesuwania W Series na wyższy poziom. Kolorystyka samochodu naprawdę przyciąga wzrok, dlatego nie mogę się doczekać, kiedy po raz pierwszy znajdę się w kokpicie. To idealne warunki do zrealizowania mojego celu, jakim jest wygranie mistrzostw W Series w tym roku.”

źródło: materiały prasowe

sznyt tygodnia

najnowsze