Poznajcie Reebok Vegan – buty treningowe wykonane z materiałów pochodzenia roślinnego

Poznajcie Reebok Vegan - buty treningowe wykonane z materiałów pochodzenia roślinnego

Ubrania z naturalnych materiałów, czy też z tkanin stworzonych z przetworzonego plastiku, stają się coraz bardziej popularne i pożądane przez osoby, które chcą budować swoją szafę w duchu zrównoważonego rozwoju. Z perspektywy ochrony środowiska nieco gorzej wygląda sprawa butów - małe firmy produkują buty z naturalnej skóry (np. z liści ananasa), ale wciąż to jest kropla w morzu potrzeb. Wielu dużych marek nadal nie ma w swojej ofercie modeli, których produkcja nie szkodzi naszej planecie. 

Są na szczęście firmy, które przecierają szlak takim inicjatywom i wypuszczają na rynek ekologiczne modele butów. Takim przykładem jest chociażby treningowy model Nano X1 Vegan od marki Reebok, które powstały na bazie materiałów roślinnych. Przyjrzyjmy się im nieco bliżej.

fot. Sznyt

Nano X1 Vegan to chyba pierwsze treningowe buty, których "skład" jest tak dobry dla planety - są w 100% wolne od pochodzenia zwierzęcego i w 40% wykonane z materiałów biologicznych. Wygodna i trwała cholewka Flexweave powstała z przędzy bawełnianej i innych włókien roślinnego pochodzenia (minimum 30% z recyklingu!), a podeszwa jest wykonana z naturalnego kauczuku ze zrównoważonych upraw. Do tego pianka Floatride Energy wytworzona na bazie oleju rycynowego - nie dość, że jest eko to jeszcze dodatkowo zapewnia elastyczną amortyzację w przedstopiu.

- W naszej firmie jednym z głównych celów jest tworzenie innowacyjnych rozwiązań, które pomogą zbudować lepszą planetę bez wpływu na wydajność produktu - tłumaczy Tal Short, Senior Manager produktu w firmie Reebok. - Jako producent ponosimy pełną odpowiedzialność nie tylko za projekt i wykonanie z myślą o naszych konsumentach, ale także musimy myśleć o naszej planecie. Produkty, takie jak Nano X1 Vegan to małe, ale bardzo ważne kroki, które podejmujemy w kierunku zrównoważonego rozwoju. - dodaje Shorty.

fot. Sznyt

Nie trzeba chyba dodawać, że roślinny skład nie wpływa negatywnie na właściwości butów - w wegańskich butach ćwiczy i biega się tak samo dobrze, jak w innych sportowych modelach Reeboka. Cholewka Nano X1 Vegan ma wbudowane wsparcie, które dba o stabilność podczas szybkich zwrotów. Świetną robotę robi również zacisk pięty, który poprawia stabilność podczas ruchów w wielu płaszczyznach.

Jeśli mamy wybór podczas naszych codziennych zakupów - wybierajmy mądrze i odpowiedzialnie. Treningowy model Nano X1 Vegan to tylko jedna z możliwości, jaką daje nam Reebok - marka wciąż powiększa swoją ofertę w dwóch ekologicznych kategoriach [REE] GROW (buty wykonane co najmniej z 50% z materiałów pochodzenia roślinnego) i [REE] CYCLED (cholewka wykonana z co najmniej 30% z materiałów pochodzących z recyklingu).

fot. Sznyt
fot. Sznyt
fot. Sznyt

Materiał powstał we współpracy z Reebok