Kolekcja VIVO – ręcznie robione, wegańskie torebki marki Orska

Kolekcja VIVO - ręcznie robione, wegańskie torebki marki Orska

Limitowana seria torebek VIVO to owoc paktu, jaki marka Orska zawarła z naturą. Wykonana w zgodzie z tradycyjną sztuką kaletniczą, w lokalnym warsztacie z materiałów, które powstały w zrównoważony sposób, przypomina, że wybory jakich dokonujemy dziś mają wpływ na to, jak wygląda nasze jutro.

Kolekcja VIVO marki Orska to innowacyjne materiały oplatające oryginalne formy, szwy tworzące naturalne wzory i kształty wygodnie układające się w dłoniach. Torebki powstały z materiału będącego połączeniem liści alokazji i ananasa, jabłek, winogron, mango i wody kokosowej - został on wyprodukowany w różnych zakątkach świata, z troską i poszanowaniem środowiska. Wykorzystane surowce są efektem ubocznym innych procesów (np. produkcji soków jabłkowych lub wina). W wyniku innowacyjnej obróbki owocowe odpady oraz rośliny stały się materiałami, które pod kątem użyteczności i estetyki nie odbiegają od skór zwierzęcych. Dodatkowo skóry roślinne  zostały uzupełnione podszewkami z recycklingowanych butelek PET oraz wysokogatunkowymi tkaninami o intensywnych kolorach, wykorzystanymi w duchu less waste.

„Chciałam stworzyć produkt, który będzie wykonany w sposób odpowiedzialny. Czytałam o ludziach, którzy pracują nad skórami wykonanymi z roślin i owocowych resztek i zamarzyłam, by pracować z tymi materiałami. Cały projekt trwał dwa lata. Szukaliśmy odpowiednich firm, testowaliśmy próbki, trudziliśmy się na konstrukcją, bo wymarzyłam sobie dosyć finezyjne kształty. Wiedziałam, że muszę znaleźć kogoś z dużym doświadczeniem, który wesprze mnie w tym szalonym projekcie. Tak trafiłam do małej manufaktury, w której pracują cudowni rzemieślnicy z pasją, którzy element po elemencie, z ogromną starannością szyli każdą torebkę. Chciałam, żeby one nosiły na sobie ślad ORSKA, żeby pasowały do biżuterii, którą tworzymy” - mówi o swojej kolekcji Anna Orska.

fot. Orska

Ambasadorkami kolekcji VIVO zostały aktywistki społeczne i ekologiczne: prowadząca podcast MUDA Talks Anna Pięta, blogerka i autorka popularnego profilu na Instagramie o tematyce ekologicznej Paulina Górska oraz ekspertka ds. zrównoważonego rozwoju i autorka bloga o etycznej modzie Marta Karwacka.

Torebki z kolekcji vivo są wegańskie, co poświadcza certyfikat peta, międzynarodowej organizacji walczącej o prawa zwierząt.

fot. Orska
fot. Orska
fot. Orska
fot. Orska

fot. Orska
źródło: materiały prasowe