Buy Better, Wear Longer: Levi’s rusza z nową kampanią w duchu zrównoważonego rozwoju

Buy Better, Wear Longer: Levi's rusza z nową kampanią w duchu zrównoważonego rozwoju

Właśnie wystartowała nowa, wiosenna kampania marki Levi’s pod hasłem „Buy Better, Wear Longer”, która ma na celu obudzenie w naszej świadomości odpowiedzialności za wypływ konsumpcjonizmu i produkcji odzieży na środowisko. W projekcie biorą udział inspirujące osoby, którym nie są obojętne losy Ziemi: Jaden Smith, Xiye Bastida, Melati Wijsen, Xiuhtezcatl, Emma Chamberlain oraz Marcus Rashford odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego.

Ta globalna kampania reklamowa łączy w sobie długotrwałe zobowiązanie marki Levi’s do tworzenia jakościowych produktów z pasją grupy młodych ludzi, aktywistów i aktywistek działających na rzecz przyszłości naszej planety.

Młodzi ludzie, którzy wzięli udział w projekcie podzielają zaangażowanie i pasję Levi’s w kierunku tych działań. Emma Chamberlain jest wiodącym głosem swojego pokolenia – kocha modę szczerym uczuciem, ale woli kupować odzież z drugiej ręki i daje starym ciuchom nowe życie. Jaden Smith to wieloletni przyjaciel marki, który myśli podobnie jak my. Jego zainteresowanie wodą doprowadziło do zwiększenia poziomu świadomości dotyczącego ograniczonych zasobów naszej planety. A angielski piłkarz, Marcus Rashford angażuje się w sprawy młodzieży wywodzącej się z zaniedbanych i zbyt często pomijanych społeczności.

Do udziału w kampanii Levi’s zaprosił również troje aktywistów i aktywistek młodego pokolenia, którzy i które przekuwają słowa w czyny. Melati Wijsen dwudziestoletnia działaczka społeczna z Indonezji jest współzałożycielką organizacji non-profit, która w 2019 roku przeprowadziła z sukcesem kampanię mającą na celu wycofanie plastiku z Bali. Obecnie, skupia się na umacnianiu pozycji młodzieży. Xiye Bastida, urodzona i wychowana w San Pedro Tultepec w Meksyku, mieście dotkniętym zarówno przez susze jak i powodzie, na własne oczy przekonała się co niosą za sobą zmiany klimatyczne. Wyszła na ulice, aby zawalczyć o bardziej przyjazną przyszłość naszej planety. A przedstawiciel rdzennej ludności Ameryki Północnej, aktywista klimatyczny i artysta hip-hop Xiuhtezcatl wyprodukował utwory „What the Frack’’ czy „Speak for the Trees,” w których łączy muzykę ze sprawiedliwością środowiskową.

Kampania „Buy Better, Wear Longer” to także odzwierciedlenie aktualnie podejmowanych kroków mających na celu wdrożenie bardziej zrównoważonych praktyk w zakresie produkcji. Poprzez wprowadzanie nieszablonowych rozwiązań dotyczących zmniejszenia negatywnego wpływu na klimat, mniejszego zużycia wody, inwestowanie w materiały i technologie takie jak Cottonized Hemp i Organic Cotton czy skalowanie procesów Water Less, marka Levi’s pracuje nad tym, aby zredukować zużycie zasobów naturalnych i sprawić, aby przemysł odzieżowy stał się bardziej przyjazny dla naszej planety. Przykładowo, 76% wszystkich produktów Levi Strauss & Co., 70% dolnych części garderoby Levi’s oraz 100% kurtek Trucker Jacket jest obecnie produkowane przy użyciu technologii Water Less opartej na serii technik wykończeniowych i wytycznych dotyczących ponownego wykorzystywania wody. Od momentu ich wprowadzenia, dzięki nowoczesnym technologiom do tej pory marka oszczędziła ponad 4 miliardy litrów wody, a kolejne 10 miliardów wykorzystała ponownie.

– Naszym celem jest, aby denim marki Levi’s był noszony przez pokolenia, a nie przez jeden sezon. Tą kampanią chcemy zachęcić konsumentów do podejmowania bardziej świadomych decyzji w kontekście wyboru odzieży. Chcemy, aby każde ubranie było noszony dłużej, chcemy, aby ludzie kupowali odzież np. w second handach lub korzystali z punktów Tailor Store znajdujących się w naszych sklepach w celu przedłużenia życia swoich ubrań – powiedziała Jennifer Sey, vice prezeska marki Levi’s.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Levi’s ponownie łączy siły z duńską marką uwielbianą przez influencerki
Levi’s Wellthread, czyli kolekcja powstała z miłości do natury

J.S., MAT. PRASOWE