Szymon Brodziak w ekspresyjnym filmie uwiecznił piękno Rolls-Royce’a Cullinan Black Badge

Szymon Brodziak w ekspresyjnym filmie uwiecznił piękno Rolls-Royce'a Cullinan Black Badge

Cullinan to największy w historii surowy diament odnaleziony w 1905 roku w Afryce. Fotograf Szymon Brodziak ze swoim zespołem
odkrywa go ponownie w alpejskich kamieniołomach pod postacią legendarnego Rolls-Royce'a.

Jesteś tym, co widzisz - mówi Szymon Brodziak (ur.1979), mistrz fotografii czarno-białej. Najmłodszy artysta i pierwszy Polak, którego prace zostały wystawione w Muzeum Fotografii - Fundacji Helmuta Newtona w Berlinie. Podczas Festiwalu Filmowego w Cannes, uznany przez jury Fashion TV Photographers Awards (2013) za najlepszego na świecie fotografa czarno-białych kampanii reklamowych. W 2019 roku potwierdził swoją pozycję w absolutnej światowej czołówce zdobywając 1. miejsce w konkursie World’s Top 10 Black&White Photographers, w którym miedzynarodowa platforma One Eyeland wyłoniła 10 najlepszych na świecie twórców fotografii czarno-białej.

Ze względu na wyjątkową ekspresję kadrów, Brodziak kolejny raz został zaproszony do współpracy ze słynnym producentem luksusowych samochodów. Pierwszy wspólny projekt odbył się w 2019 roku, kiedy fotograf został zaproszony do The Home of Rolls-Royce w Goodwood, w hrabstwie West Sussex, i wówczas uwiecznił na zdjęciach niezwykle wdzięczny model coupe Wraith.

Tym razem zrealizowana z rozmachem czarno-biała sesja Brodziaka, przedstawia najdroższego i najbardziej luksusowego SUV'a świata w surowej, zimowej scenerii. "To opowieść o odkrywaniu czystego piękna i mocy, z mrożącą krew w żyłach końcówką" - mówi fotograf.

Widoczne na planie imponujące stylizacje couture od Eymeric François oraz On Aura Tout Vu, to efekt współpracy Brodziaka z paryskim stylistą Frederic Blanc. Bohaterkę sesji, Ludwikę Cichecką, uczesał francuski kreator fryzur Sebastien Poirier. Makijaż wykonała niezawodna Sławka Sadowska, natomiast za ujęcia filmowe odpowiedzialni są Dawid Słowiński i Grzegorz Brylak z Brodziak Team.

Film można zobaczyć na kanale YouTube artysty Brodziak Power:

To nie pierwsza współpraca Brodziaka z Rolls-Royce. Już w 2015 roku fotograf wykonał sesję fotograficzną z modelem Wraith. Tym razem w scenerii hangaru na prywatne odrzutowce na poznańskim lotnisku Ławica.

Efekty sesji tutaj: https://szymonbrodziak.com/project/rolls-royce/