Cupra Formentor VZ5 z silnikiem o mocy 390 KM debiutuje na rynku

Cupra Formentor VZ5 z silnikiem o mocy 390 KM debiutuje na rynku

Marka Cupra zaprezentowała właśnie limitowana wersję modelu Formentor – wyróżniający się swoim designem model o nazwie VZ5 posiada pięciocylindrowy silnik o mocy 390 KM, który pozwoli przyspieszać do setki w zaledwie 4,2 s.

Z okazji swoich 3. urodzin marka Cupra postanowiła zrobić prezent swoim najbardziej wymagającym klientom – firma zaprezentowała bowiem supermocny i szybki model Formentor VZ5.

Sportowy charakter Cupry Formentora VZ5 został podkreślony wizualnie m.in. w wytłoczeniach maski, detalach z włókna węglowego oraz dynamicznej linii nadwozia. Wersja VZ5 jest o 10 mm niższa w porównaniu do 310-konnego Formentora VZ i oferuje wyjątkowy zestaw 20-calowych aluminiowych felg CUPRA. Zwieńczeniem samochodu są cztery rury wydechowe o miedzianym kolorze. Formentor VZ5 jest dostępny również z dedykowanym lakierem Taiga Grey, który koresponduje z napisami utrzymanymi w barwie przyciemnionej miedzi.

Nowy model napędzany jest 2,5-litrowym silnikiem TSI o mocy 390 KM i maksymalnym momencie obrotowym 480 Nm. W połączeniu z siedmiobiegową, dwusprzęgłową skrzynią DSG samochód rozpędzi się od 0 do 100 km/godz. już w 4,2 sekundy, zaś prędkość maksymalna została elektronicznie ustalona na 250 km/godz.

Wnętrze Formentora VZ5 zostało zaprojektowane tak, by podkreślić dynamiczny, współczesny charakter samochodu. Sportowa kierownica Cupra, 12-calowy system multimedialny czy nowy model nisko osadzonych, kubełkowych foteli mają zapewnić intensywne doświadczanie jazdy. Kolorystyka obicia skórzanych foteli, dostępnych w czerni oraz petrol blue, została specjalnie dobrana, by pasowała do lakieru nadwozia. Dopełnieniem wyposażenia są liczni elektroniczni asystenci, którzy wspierają kierowcę w bezpiecznej jeździe. To między innymi adaptacyjne zawieszenie DCC zapewniające 15 różnych ustawień, adaptacyjny tempomat ACC, programy Exit Assist, Travel Assist czy Emergency Assist.

Cupra Formentor VZ5 zostanie wyprodukowany w limitowanej liczbie 7000 egzemplarzy. Premiera sprzedażowa modelu jest planowana na IV kwartał 2021 roku.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
CUPRA Studio w Warszawie otwarte
Seat prezentuje Cuprę Leon – auto dostępne jest jako hatchback lub kombi

J.S., CUPRA