Virgil Abloh zaprojektował “architektoniczne” kurtki

Virgil Abloh zaprojektował "architektoniczne" kurtki

"Miasta do noszenia" pojawiły się w męskiej kolekcji domu mody Louis Vuitton na sezon FW 2021.

Francuski dom mody Louis Vuitton zaprezentował swoją kolekcję odzieży męskiej na jesień-zimę 2021, której autorem jest nie kto inny jak kontrowersyjny projektant Virgil Abloh. W przestrzeni inspirowanej pawilonem stworzonym przez Miesa van der Rohe i Lily Reich w 1929 roku, pojawiły się ubrania o ciekawych krojach i kombinacjach materiałów. Zarówno kolekcja, jak i całe show, było inspirowane twórczością niemieckiego modernisty, ponieważ dla Abloha "Mies to taki jego Michael Jordan".

fot. Louis Vuitton

 Jednak szczególną uwagę zwracały na siebie ekstrawaganckie puchowe kurtki,których forma układała się w kształty znajome wszystkim miłośnikom architektury. Jedna z nich składała się z form nawiązujących do nowojorskich drapaczy chmur. Natomiast w drugiej można było dostrzec architektoniczne perełki, które są wizytówką Paryża.

fot. Louis Vuitton

Według projektanta kurtki są "miniaturowymi pejzażami miast", które noszącemu je umożliwiają "swobodne poruszanie się w miejskim zamknięciu". Dla nas są to małe dzieła sztuki i podziwiamy skrupulatność, z którą oddano kształt katedry Notre-Dame, Luwru, Wieży Eiffla, a także amerykańskich wieżowców. Sam wybór takiego tematu nie powinien dziwić fanów mody - Virgil Abloh jest w końcu z wykształcenia architektem, stąd jego fascynacja tą dziedziną sztuki. 

fot. Louis Vuitton
fot. Louis Vuitton
fot. Louis Vuitton

Zobacz też:

Virgil Abloh zaprojektował kolekcję we współpracy z Luwrem