Alfa Romeo potwierdziło prezentację bolidu C41 w Warszawie

Alfa Romeo potwierdziło prezentację bolidu C41 w Warszawie

Kiedy i gdzie będziemy mogli zobaczyć najnowszy bolid od zespołu Alfa Romeo?

Przed nami fascynujące wydarzenie ze świata sportu.

- Po raz pierwszy w historii prezentacja bolidu na nadchodzący sezon Formuły 1 odbędzie się w Polsce. Dzięki PKN Orlen, należący do zespołu Alfa Romeo Racing Orlen model C41 ujrzy światło dzienne 22 lutego w Warszawie. W wydarzeniu udział wezmą również członkowie zespołu - oznajmił koncern w swoim oficjalnym komunikacie.

Motorsport to jeden z kluczowych elementów budowania rozpoznawalności marki ORLEN. Zaangażowanie w F1 i współpraca z jedynym Polakiem znajdującym się w prestiżowym gronie kierowców przynosi nam wymierne korzyści. Samego Roberta Kubicę spontanicznie kojarzy z PKN ORLEN ponad 70 proc. respondentów, co ma pozytywny wpływ na efektywność reklam, ale też kampanii społecznych. Współpraca z zespołem to oczywiście nie tylko wyścigi, ale też liczne wydarzenia, które wspólnie organizujemy jak np. ubiegłoroczne obchody stulecia „Cudu nad Wisłą”. Cieszę się, że inauguracja nowego bolidu odbędzie się w Polsce. - oświadczył prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek.

Samochód zostanie zaprezentowany 22 lutego, czyli ponad dwa tygodnie przed rozpoczęciem testów przedsezonowych (12 marca w Bahrajnie). Miejscem, w którym znajdzie się bolid będzie siedziba PKN ORLEN S.A., ale z informacji prasowej można wywnioskować, że pokaz odbędzie się w formie online.