Ile będzie kosztował pierwszy elektryczny SUV Skody? Znamy polskie ceny

Ile będzie kosztował pierwszy elektryczny SUV Skody? Znamy polskie ceny

Elektryczna Skoda Enyaq iV pojawiła się oficjalnie na polskim rynku. Producent udostępnił cennik obu wersji tego modeli, a także konfigurator, dzięki któremu możemy jak najlepiej dopasować samochód do swoich oczekiwań.

Jak zachęcić kierowców do zmiany swojego samochodu spalinowego na elektryczne? Jeśli dotychczasowy środek transportu był w miarę wygodny, a kwestie ekologiczne nie są wystarczającym argumentem, trzeba po prostu zaproponować im model, który będzie szybki, komfortowy i po prostu ekscytujący. Każda zmiana powinna być “na lepsze” - właśnie takim rozwiązaniem może być elektryczny SUV od Skody, który zaskakuje swoim designem, a także wyposażeniem potwierdzającym jakość premium.

Tylko ile będzie kosztować nas ta jakość "premium"? Do tej pory samochody elektryczne nie należały do najtańszych, ale Skoda ma być pierwszym takim modelem, który ma oferować ekologiczne rozwiązania i wysoką jakość w rozsądnej cenie. W Polsce Skoda będzie dostępna w dwóch wariantach, jeśli chodzi o napęd i zasięg.

Pierwsza z nich to Skoda Enyaq 60, której zasięg teoretyczny jest na poziomie 412 km (akumulator 58 kWh). Do setki to auto rozpędza się w 8,7 s. Cena tego modelu ma w Polsce wynosić od 182 300 zł.

Drugim wariantem jest Skoda Enyaq 80 z zasięgiem do 536 km (akumulator 77 kWh) i przyspieszeniem 8,5 s. W tej opcji Skoda będzie droższa - zapłacimy za nią od 211 700 zł.

Wybierając konkretny model decydujący się od razu na gotowy pakiet wyposażeniowy. W wersji Skoda Enyaq 60 są to m.in.: Front Assist, Turn Assist, KESSY GO (system bezkluczykowego uruchamiania samochodu), , Lane Assist, kabel do ładowania prądem przemiennym ze stacji ładowania, czujniki parkowania z tyłu, reflektory LED Basic, tempomat z ogranicznikiem prędkości, możliwość ładowania prądem przemiennym do 11 kW, możliwość ładowania prądem stałym do 50 kW, oświetlenie Ambiente, pakiet Infotainment Basic,F funkcja SmartLink z połączeniem bezprzewodowym dla urządzeń Apple iOS, CLIMATRONIC – automatyczna klimatyzacja dwustrefowa, połączenie alarmowe, obsługa głosowa i wiele innych.

Odmiana 80 jest wzbogacona dodatkowo o system wyboru trybów jazdy, podgrzewaną kierownicę z manetkami do zmiany poziomu rekuperacji i kamerę cofania.

Ostateczna cena będzie zależała od koloru lakieru i wykończenia wnętrza (w cenie jest wersja Loft, natomiast pozostałe wiążą się z dodatkową opłatą - od 3000 do 8900 zł). Dodatkowo będziemy musieli dopłacić np. za dach panoramiczny (od 4700 zł), pakiet Climate Basic (od 2300 zł), pakiet infotainment (od 4200 zł), czy pakiet Drive Sport Plus, czyli adaptacyjne zawieszenie (od6100 zł). Płatne opcje dotyczą zarówno modelu Skoda Enyaq 60 i 80.