Tak wygląda ,,Wielka fala w Kanagawie” zbudowana z LEGO – do stworzenia projektu wykorzystano 50 tys. klocków

Tak wygląda ,,Wielka fala w Kanagawie” zbudowana z LEGO – do stworzenia projektu wykorzystano 50 tys. klocków

Jumpei Mitsui to jedyny w Japonii certyfikowany zawodowy konstruktor LEGO i zarazem najmłodszy na świecie. Jego najnowszym projektem jest niesamowita konstrukcja z klocków, która została stworzona na wzór słynnego drzeworytu „Wielka fala w Kanagawie”.

Jeszcze nie tak dawno temu zaprezentowaliśmy Wam niesamowity projekt włoskiego architekta – Rocco Buttliere zbudował bowiem z klocków LEGO prawdziwie imponującą makietę Watykanu. Teraz zachwyciła nas zgoła inna konstrukcja, jednak nie mniej fascynująca.

Mowa o „Wielkiej fali w Kanagawie” – słynnym drzeworycie z 1833 roku, który japoński artysta postanowił odtworzyć na nowo, tym razem z wykorzystaniem klocków LEGO. I nad którym Jumpei Mitsui spędził ponad 400 godzin.

Do zbudowania imponującej konstrukcji jedyny w Japonii certyfikowany zawodowy konstruktor LEGO wykorzystał ponad 50 tys. klocków – niektóre zostały nawet celowo stworzone po to, aby projekt doszedł do skutku.

„Wielka fala w Kanagawie” zbudowana z LEGO zrobiła na wszystkich tak duże wrażenie, że ostatecznie umieszczono ją w japońskim muzeum Hankyu Brick Museum.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Lego Creator Koloseum to nowy największy zestaw marki – znajdzie się w nim aż 9036 klocków
Zobaczcie niezwykle realistyczny model siedziby Apple zbudowany z klocków LEGO

J.S., TWITTER JUMPEI MITSUI