Marki adidas i Prada znowu połączyły siły – tym razem stworzyły buty żeglarskie

Marki adidas i Prada znowu połączyły siły – tym razem stworzyły buty żeglarskie

To już druga odsłona słynnej współpracy adidasa i Prady – pod koniec ubiegłego roku znane brandy zaprezentowały kapsułową kolekcję, składającą się m.in. ze sneakersów oraz torebki. Tym razem marki stworzyły buty, które powstały z myślą o żeglarstwie.

Chodzi o model A+P LUNA ROSSA 21, który inspirowany był nową łodzią AC75, należącą do żeglarskiego zespołu Luna Rossa Prada Pirelli. Buty powstały właśnie z myślą o zawodnikach sportowego teamu, bowiem w przyszłości staną się elementem ich oficjalnego stroju.

Model A+P LUNA ROSSA 21 to nie tylko połączenie kunsztu sportowej marki adidas i luksusowego domu mody Prada – to również ukłon w stronę ekologii. Górna część butów jest wykonana z połączenia wysokowydajnych materiałów pochodzących z recyklingu, uzupełnionych hydrofobową powłoką zewnętrzną E-TPU, która zapewnia elastyczne, oddychające wsparcie i zapobiega przenikaniu wody. Do tego dochodzi ergonomicznie zaprojektowany język z pianki EVA i wnętrze wykonane z perforowanego, miękkiego, syntetycznego zamszu. Ponadto, but posiada charakterystyczną dla marki adidas podeszwę BOOST oraz zawijaną podeszwę zewnętrzną, która zapewnia podwyższoną ochronę i swobodę ruchów.

Na uwagę zasługują również sznurowadła, które zostały zaprojektowane tak, aby były wąskie u dołu, umożliwiając szybkie ich zawiązywanie, a szersze u góry, zapobiegając z kolei ich rozwiązywaniu się, na przykład podczas zawodów żeglarskich.

Buty A+P LUNA ROSSA 21 wejdą do sprzedaży 9 grudnia br. i będą kosztowały 695 dolarów.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Stella McCartney i adidas stworzyli bluzę, którą można poddać recyklingowi
Beyonce x Adidas – zdjęcia zapowiadające najgorętszą kolekcję roku szybko stały się viralem

J.S., ADIDAS

sznyt tygodnia

najnowsze