Czy tak będzie wyglądać motocykl, który będzie jeździć po księżycu?

Czy tak będzie wyglądać motocykl, który będzie jeździć po księżycu?

Rosyjski ilustrator Andrew Fabishevskiy stworzył koncept nietypowego pojazdu – motocyklu, przeznaczonego do jazdy po… księżycu.

Kolonizacja kosmosu nie jest już taką odległą i nierealną kwestią – wystarczy chociażby wspomnieć o planach firmy SpaceX, należącej do Elona Muska, która aktualnie pracuje nad tym, by oferować turystyczne wyprawy na stację kosmiczną.

Nic więc dziwnego, że „kosmiczna gorączka” udziela się wielu osobom i markom. Przykładem tego jest niedawny projekt rosyjskiego ilustratorra i grafika Andrew Fabishevskiya – stworzył on bowiem niekonwencjonalny koncept motocyklu, którym kosmiczni turyści mogliby poruszać się po księżycu.

Tak zwany NASA Motorcycle charakteryzuje się długim rozstawem osi i skomplikowaną rurową ramą kratową. Jednostronne wahacze z przodu i z tyłu są połączone z zestawem mocnych opon terenowych, które są zbudowane za pomocą wewnętrznej ramy w kształcie gwiazdy Dawida i zakończone szerokim zestawem uchwytów do opon.

Z kolei to, co wygląda jak miękka kula poniżej szeregu pasków, służy jako siedzenie i zapewnia swego rodzaju amortyzację. Natomiast bagażnik umieszczony z przodu pojazdu dopełnia projekt kosmicznego motocyklu.

Jak przyznał autor NASA Motorcycle, koncepcyjny motocykl posiada napęd na wszystkie koła.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Tom Cruise poleci w kosmos ze SpaceX, by nagrać film
Neptune Space to gigantyczny balon, który wyniesie Cię (prawie) w kosmos
Powstały perfumy, które pachną jak… kosmos

J.S., BEHANCE ANDREW FABISHEVSKIY