Elon Musk stworzy auto elektryczne za mniej niż 25 tys. dolarów?

Elon Musk stworzy auto elektryczne za mniej niż 25 tys. dolarów?

22 września br. odbył się Tesla Battery Day 2020, podczas którego Elon Musk zaprezentował najważniejsze plany marki na najbliższe kilka lat. Oprócz nowej Tesli i zapowiedzi produkcji własnych akumulatorów, amerykański przedsiębiorca zdradził też, że zamierza stworzyć auto elektryczne za mniej niż 25 tys. dolarów.

Wydarzenie Tesla Battery Day 2020 przyniosło kilka nowości, a także wiele rozczarowań, które sprawiły, że akcje marki poleciały w dół, a wartość rynkowa spółki w ciągu kilku godzin spadła nawet o 50 mld dol. Ale zacznijmy od początku.

Podczas eventu Elon Musk zaprezentował nową odsłonę sztandarowego auta marki, czyli Teslę Model S Plaid. Z pierwszych informacji wiadomo, że elektryk do setki rozpędza się w mniej niż dwie sekundy, zaś jego prędkość maksymalna wynosi 320 km/h. Ponadto, na pełnym naładowaniu auto będzie w stanie przejechać nawet 840 km. Cena oraz przybliżona data produkcji jest jednak na tę chwilę nieznana.

Oprócz tego, Elon Musk zapowiedział, że Tesla zamierza już wkrótce ruszyć z produkcją własnych akumulatorów o wyższej pojemności niż dotychczas. Ponadto, z uwagi na kwestie środowiskowe marka chce też nieco zmienić ich budowę, poprzez zastąpienie kobaltu krzemem. Taki ruch ma też podobno wpłynąć na wydajność akumulatorów.

Tesla ma też w planach stworzenie elektrycznego auta kosztującego mniej niż 25 tys. dol. Ale na razie nic więcej na ten temat nie wiadomo.

Co najbardziej rozczarowało inwestorów? Przede wszystkim to, że wszystkie wymienione wyżej projekty marki to na razie tylko czysto teoretyczne zapowiedzi. Nie ma żadnych konkretnych planów, terminów. A trzeba pamiętać, że Elon Musk już w 2018 roku zapowiadał elektryka, który kosztowałby mnie niż 25 tys. dolarów i zapewniał, że cel uda się zrealizować w ciągu najbliższych trzech lat. To jednak również była tylko „zapowiedź”.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Zobaczcie, jak wygląda Tesla 3 z podrasowanym wnętrzem

J.S., TESLA

sznyt tygodnia

najnowsze